У Польщі мігранти влаштували бунт у центрі для біженців
"Сьогодні іноземці, які перебувають в охоронюваному центрі у Венджині, намагалися зламати паркан. Люди були агресивними. У центрі 600 чоловіків, більш ніж половина – громадяни Іраку", – ідеться у повідомленні.
Польське видання RMF24 зазначає, що мігранти під час бунту розбили вікна в будівлі та знищили частину меблів, а також винесли сміттєві баки та тумбочки на площу перед центром. Вони скандували, що метою їхньої поїздки є Німеччина.
За словами речниці прикордонників Анни Міхальської, мігранти намагалися покинути територію центру через паркан, але оскільки там подвійна, а подекуди потрійна огорожа, їм це не вдалося.
На місце події викликали 500 поліцейських, за кілька годин ситуацію взяли під контроль.
Контекст:
Цьогоріч у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції із країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, пізніше Олександра Лукашенка, який називає себе президентом Білорусі, звинуватили не просто в послабленні контролю, а й в організації потоків нелегальної міграції.
За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.
Мігранти, які перебували на території Білорусі, здійснювали низку спроб перейти кордон з Польщею, сталися зіткнення, унаслідок яких були постраждалі з боку польських силовиків.
21 листопада на спільній пресконференції в Ризі з главою уряду Латвії Кріш'янісом Каріньшем прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький говорив, що мігранти, які перебувають у Білорусі, почали повертатися на батьківщину, але понад 11 тис., як і раніше, залишаються у країні.
23 листопада глава уряду Польщі заявив про зменшення напливу мігрантів до Білорусі внаслідок скоординованого дипломатичного наступу Варшави.
Єврокомісія планує залучити до €3,5 млн для повернення додому мігрантів, які застрягли на кордоні Білорусі з країнами Євросоюзу. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 23 листопада.