У Польщі розпочав роботу постійний гарнізон американських військових
На гарнізон армії США в Польщі (USAG-P) перетворили Регіональну групу підтримки Польщі (ASG-P), зазначило відомство.
"Президент [США Джо] Байден говорив про постійну присутність військ Сполучених Штатів у Польщі. Ми роками цього прагнули, цього слова "постійна", і це стало фактом. Від сьогодні починає свою роботу гарнізон у Познані. Передовий штаб 5-го корпусу США вже діє", – сказав Блащак.
Він зазначив, що американські й польські солдати тренуються разом. Зокрема, неподалік Познані є академія, у якій поляків готують для служби на американських танках Abrams.
Уряд Польщі зазначає, що гарнізон у Польщі став восьмим постійним гарнізоном збройних сил США у Європі.
"Наша мета – домогтися оперативної сумісності зі збройними силами США. Наша мета – оснастити Військо Польське технікою, яка буде максимально сумісна з технікою зі США. У Сполучених Штатів найсильніша армія у світі, і ми хочемо наслідувати передовий досвід", – наголосив віцепрем'єр Польщі.
Контекст:
Після початку повномасштабної війни Росії проти України Польща активізувала посилення власної армії. Вона прагне створити найсильніші сухопутні війська серед країн НАТО, заявляв Блащак у липні 2022-го. "Збройні сили Польщі мають бути настільки сильними й численними, щоб саме їх існування відлякувало агресора", – сказав він.
За словами Блащака, цього року Польща отримає перші зенітні ракетні комплекси Patriot, які замовили у США 2018 року. Крім того, Польща купує у США нові 250 танків Abrams.
Також Польща підписала з Південною Кореєю договір про постачання танків, гармат і літаків, який є одним із найбільших оборонних замовлень країни за останні роки. "Ми робимо висновки з того, що відбувається в Україні", – прокоментував договір Блащак.
У вересні 2022 року заступник глави міноборони Марцін Очепа заявляв, що видатки Польщі на армію 2023 року будуть рекордними. Із 97 млрд злотих ($20 млрд), передбачених у держбюджеті, 40 млрд злотих спрямують на переозброєння – танки, гармати-гаубиці, ракетно-артилерійські комплекси, супутники й безпілотники. "Є серйозний ризик війни з Росією в найближчі 3–10 років", – вважають у міноборони Польщі.