У Празі протестували через приїзд "Нічних вовків"

У Празі протестували через приїзд "Нічних вовків"
Фото: Радио Свобода / Twitter

Кілька десятків людей вийшли на Вацлавську площу у Празі, щоб висловити протест через приїзд членів клубу "Нічні вовки".

6 травня у Празі кілька десятків людей протестували через приїзд членів клубу "Нічні вовки" у межах мотопробігу "Дороги Перемоги – на Берлін", повідомила місцева газета Lidovky.

Люди прийшли на Вацлавську площу, тримаючи в руках українські, американські та чеські прапори, а також прапори ЄС і НАТО. У них також були плакати з написами: "Чехам добре відомо, яка вона – "дружба" правителів Росії", "Чеська Республіка має стосунок до Заходу, а не до Росії" тощо.

Видання пише, що у Празі "Нічні вовки" поклали квіти до могил загиблих під час Другої світової війни солдатів на Ольшанському цвинтарі, а також побували на молебні в місцевій церкві.

Після Чехії "Нічні вовки" збираються вирушити до Берліна, де мотопробіг завершать.

Мотопробіг "Дороги Перемоги – на Берлін" стартував цього року 27 квітня. Маршрут мотоциклістів пролягав через Смоленськ, Мінськ, Варшаву, Братиславу та Дрезден.

1 травня представник "Нічних вовків" повідомив, що російських членів клубу не впустили до Польщі через підозру в екстремізмі.

"Нічні вовки" відомі активною підтримкою дій влади РФ, зокрема анексії Криму та агресії на сході України.

2016 року байкери здійснили мотопробіг із Москви до Берліна, який присвятили 9 Травня. Дорогою в них виникали проблеми. У Празі кілька сотень демонстрантів на Вацлавській площі взяли участь в акції протесту через приїзд "Нічних вовків". Їх зустрічали свистом, непристойними жестами, антирадянськими плакатами, а також прапорами України, кримського Меджлісу, НАТО і США. Російські ЗМІ розповіли про "позитивні зустрічі", змовчавши про "коридор ганьби" і заявивши, що освистування – суто українська провокація.

2015 року "Нічні вовки" намагалися провести мотопробіг до Берліна, приурочений до 70-річчя перемоги у Другій світовій війні. Їм офіційно відмовили у в'їзді до Польщі, а влада столиці Німеччини не дала дозволу на проїзд містом. Байкерів, які прибули до Німеччини самостійно, депортували. Моторейд 2015 року запам'ятався історією з косметичками, які польські прикордонники виявили, оглядаючи байкерів.