У Раді Федерації РФ заявили, що ядерне роззброєння КНДР не може відбутися без участі Росії
Загальна система міжнародної безпеки потребує участі у ядерних питаннях Росії, заявив член міжнародного комітету Ради Федерації РФ Олег Морозов, коментуючи ймовірне ядерне роззброєння Північної Кореї.
Реалізація плану ядерного роззброєння КНДР не може пройти без участі Росії, тому що це загальна система міжнародної безпеки, заявив член міжнародного комітету Ради Федерації РФ Олег Морозов, пише "РИА Новости".
Коментуючи сьогоднішній саміт лідерів двох Корей, Морозов заявив, що щойно зайде мова про міжнародні гарантії Пхеньяну у разі відмови від ядерної зброї, "буде затребуваний російський фактор".
Сенатор позитивно відгукнувся про переговори Кім Чен Ина і Мун Чже Іна, однак зауважив, що їх успіх залежатиме від Китаю та США. За словами Морозова, роззброєння КНДР залежатиме і від міжнародних гарантій, які буде надано Пхеньяну за позитивного вирішення питання.
Переговори Кім Чен Ина і Мун Чже Іна відбулися 27 квітня у павільйоні "Дім миру" у селі Пханмунджом у демілітаризованій зоні. За їх підсумками Кім Чен Ин і Мун Чже Ін оголосили про намір офіційно завершити Корейську війну.
Лідери КНДР і Південної Кореї підписали декларацію, яка передбачає спільну роботу двох країн над повною денуклеарізацією Корейського півострова. Вони мають намір укласти мирний договір, який замінить укладене у 1953 році перемир'я.
Кім Чен Ин заявив, що у Північній і Південній Кореях живе один народ, і закликав працювати над возз'єднанням.
Формально Північна і Південна Кореї досі перебувають у стані війни, оскільки після військового конфлікту у 1950—1953 роках країни так і не підписали мирного договору.