У РФ літак зі 111 пасажирами на борту здійснив аварійне приземлення після розгерметизації салону. Це 11-й інцидент із російськими авіакомпаніями у грудні
Літак авіакомпанії "Росія" рейсу Мінеральні Води – Санкт-Петербург 8 грудня здійснив аварійну посадку в аеропорту вильоту після спрацювання датчика тиску. Про це російському пропагандистському агентству ТАСС повідомили у компанії.
Там зазначили, що під час виконання польоту літаком Airbus, на борту якого перебувало 111 осіб, сталося короткочасне спрацювання датчика тиску.
Командир повітряного судна ухвалив рішення про повернення в аеропорт вильоту.
"Спрацював датчик, що інформує про розгерметизацію, на борту літака, який вилетів о 17.50 (16.50 за Києвом. – "ГОРДОН") з Мінвод до Санкт-Петербурга, – написав у Telegram губернатор Ставропольського краю Володимир Владіміров. – Інцидент стався невдовзі після зльоту. Літак повернувся до Мінвод, він уже приземлився. За оперативною інформацією, постраждалих внаслідок пригоди немає".
The Moscow Times написало в Telegram, що Airbus А319-111 авіакомпанії "Росія" – це 11-й літак російської авіакомпанії, з яким стався інцидент під час рейсу в грудні. Санкції, запроваджені після повномасштабного вторгнення в Україну, відрізали країну-агресора Росію від обслуговування лайнерів і постачання оригінальних запчастин, зазначає видання.
Контекст:
Українська військова розвідка провела кібероперацію щодо Росавіації, російського регулятора авіаперевезень, і дістала доступ до великого масиву документів про ситуацію щодо безпеки польотів. Проаналізувавши їх (і опублікувавши 23 листопада витяги із російської статистики), у ГУР МО України дійшли висновку, що цивільна авіація Росії перебуває на межі колапсу.
Усього за перші дев'ять місяців 2023 року у Росії виявили 150 випадків технічних несправностей літаків. У 2022 році за цей самий період було зафіксовано всього 50 випадків – отже, вказують у ГУР, небезпека авіаперельотів в РФ зросла втричі.
Найбільш проблемними місцями російської авіації, як демонструють отримані ГУР МО України документи, залишаються двигуни і шасі, а також інші важливі елементи гідросистеми, закрилки й програмне забезпечення.