У Росії на тлі поразок на фронті відмовляються від святкувань днів міста
Соколовський написав на своїй сторінці "ВКонтакте", що рішення про скасування святкування дня міста Совєтська стало "підсумком серйозного колективного обговорення".
"Причина – напружена ситуація в зоні бойових дій і загибель наших земляків, які виконували військовий обов'язок. Після похорону одного з учасників спеціальної воєнної операції, який проведуть цього четверга, радісно співати й танцювати вважаємо вкрай неетичним і непробачним стосовно пам'яті полеглих та їхніх родичів", – написав Соколовський.
Свято в Совєтську мало відбутися із 16-го до 18 вересня.
Видання "Новый Калининград" повідомило також, що слідом за Совєтськом святкування дня міста скасували в місті Черняховськ. Замість витрат на святкові феєрверки місцева влада вирішила фінансово допомогти матерям і вдовам загиблих в Україні солдатів.
Губернатор Ростова-на-Дону також написав у Telegram, що ухвалив рішення концерт і феєрверк у Ростові на день міста скасувати. Причин свого рішення він не пояснив, але водночас написав, що бачить усі коментарі в соцмережах.
Місцеве видання 161.ru повідомило, що 17 вересня в Ростові мали виступити Юліанна Караулова та Олег Газманов.
Цього ж дня, 17 вересня, мав відбутися день міста Воронеж. Однак губернатор Гусєв написав у Telegram, що святкування "у звичному форматі" не буде. У місті скасували урочисте відкриття свята, салют і масові заходи.
"Думаю, не треба пояснювати чому: надто багато сказано на цю тему в останні дні", – написав Гусєв.
"Радио Свобода" повідомило, що салюти й концерти за участю зірок естради скасували також у Краснодарі, Рязані та Армавірі.
Контекст:
У регіонах Росії почали скасовувати святкові заходи після проведення дня міста в Москві 10 вересня. Свято супроводжував салют, який розкритикували користувачі соцмереж. "У Москві сьогодні ввечері святковий салют буде. Москва салютує звільненню Ізюма, Куп'янська, Лимана та Балаклії від фашистських загарбників! Слава ЗСУ!" – писали блогери.
Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни.
14 вересня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що під час контрнаступу Збройних сил України в Харківській області було деокуповано приблизно 388 населених пунктів. Також, за даними Міноборони України станом на 14 вересня, починаючи із 6 вересня ЗСУ вдалося звільнити в Харківській області приблизно 8,5 тис. км&³2; території та орієнтовно 150 тис. українців.
14 вересня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що під окупацією залишається 6% території Харківської області, тоді як до контрнаступу українських військових було окуповано 32% області.