У Росії у чиновників і голів держкомпаній конфіскують закордонні паспорти – Financial Times

У російських чиновників забирають паспорти, щоб вони не виїхали за кордон, пишуть ЗМІ
Фото: pixabay.com
Спецслужби Росії конфіскують паспорти чиновників і керівників державних компаній, щоб запобігти їхньому виїзду за кордон. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на кілька джерел 3 квітня.

Причиною є те, що режим президента країни-агресора РФ Володимира Путіна боїться витоку інформації й дезертирства, пише видання.

За даними джерел, співробітники служби безпеки посилили вимоги до поїздок у державному секторі, вимагаючи здати проїзні документи у деяких відомих діячів і колишніх чиновників.

У Кремлі та ФСБ є підозри щодо лояльності російської еліти, деякі представники якої в особистих розмовах виступають проти війни в Україні, оскільки вона впливає на рівень їхнього життя, ідеться у статті.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков у коментарі виданню підтвердив, що Росія посилила обмеження на закордонні поїздки для тих, хто працює у "чутливих" сферах.

У статті наголошують, що після анексії Криму у 2014 році російські спецслужби посилили обмеження для людей із доступом до державної таємниці. Росіян застерігали від поїздок до таких країн, як США й Великобританія. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну обмеження почали застосовувати ще ширше, пише Financial Times.

За словами джерел видання, керівникам однієї великої державної промислової компанії заборонили подорожувати на відстань, більшу ніж дві години їзди від Москви, без офіційного дозволу.

Колишня співробітниця російського Центробанку Олександра Прокопенко розповіла, що спецслужби мають повну свободу тлумачення правил щодо держтаємниці і будь-яку інформацію можуть вважати конфіденційною. Тому обмеження вийшло за коло осіб, які мали допуск до таємних документів.

Контекст:

24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим й окупувала частину Донецької і Луганської областей.

Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму.