У Росії заявили про цілковиту залежність країни від імпорту яєць для вакцин
За його словами, для виробництва високоякісних вакцин потрібні яйця, вільні від патогенної мікрофлори.
"Є спеціальні фабрики, які виробляють ці яйця, але таких фабрик у нас у країні немає взагалі. Яйце, яке використовують для виробництва вакцин, усе імпортне", – уточнив Данкверт.
Він сказав, що виробництво курячих яєць, які вживають у їжу, в Росії добре розвинене, але з інкубаційними яйцями, із яких вирощують м'ясних бройлерів, і яйцями, які використовують під час виробництва вакцин, ситуація інша.
Із яєць починається виробництво вакцини проти грипу: курячі ембріони заражають певним штамом вірусу грипу, який протягом 48 годин розмножується всередині яйця. За дві доби цю рідину з вірусом відкачують вакуумом з ембріона, виділяють із неї очищений вірус і отримують білок, основу майбутньої вакцини.
У Санкт-Петербурзькому науково-дослідному інституті вакцин і сироваток РБК пояснили, що у виробництві вакцин використовують два види курячих яєць. Це яйця, вільні від специфічної патогенної флори, так звані SPF-яйця, і яйця, спеціально отримані від здорових курей для виробництва імунобіологічних препаратів (Clean Eggs).
За оцінкою НДІ, у РФ потреба в яйцях Clean Eggs для виробництва грипозних вакцин становить понад 150 млн штук на рік. Основними постачальниками SPF-яєць і Clean Eggs є Нідерланди, Німеччина та Італія.
"Майже весь обсяг імпорту таких яєць використовують для виробництва російських вакцин, які постачають на експорт, зокрема вакцин проти грипу. Для внутрішнього ринку вітчизняні виробники використовують яйце, яке виробляють на птахофабриках, що спеціалізуються на звичайному харчовому яйці. Для цього на птахофабриці виділяють окреме стадо", – зазначили в інституті.