У Росії заявили про "вибухонебезпечну" ситуацію у Європі. Шойгу повідомив про "посилення військового протистояння"

Шойгу звинуватив Україну в "черговій кризі на Донбасі"

Фото: ЕРА

У Європі ситуація "вибухонебезпечна" і вимагає конкретних кроків із деескалації. Таку думку висловив міністр оборони Росії Сергій Шойгу 23 червня на конференції з міжнародної безпеки в Москві, пише ТАСС.

Російська сторона, за його словами, запропонувала "низку заходів". У них входять відведення районів навчань від лінії зіткнення і заява РФ про мораторій на розгортання ракет середньої та меншої дальності у Європі, пояснив міністр.

Такі ракети можуть нести звичайні та ядерні боєголовки і становлять особливу небезпеку для населення європейських країн. Їх розміщення у Європі поверне ситуацію, коли європейці були "заручниками протистояння між СРСР і США", зазначив глава міноборони РФ.

Деякі європейські країни зацікавлені в ескалації конфлікту з Росією, вважає чиновник. Шойгу звинуватив Україну в "черговій кризі на Донбасі".

На думку Шойгу, у Європі закріпилася тенденція до "посилення військового протистояння". Північноатлантичний блок нарощує кількість угруповань високого ступеня готовності та відпрацьовує маршрути оперативного перекидання військ до кордонів Росії та Білорусі, підкреслив він.

Ситуація у сфері безпеки у Європі багато в чому залежить від позиції США. Підсумки зустрічі в Женеві президентів Росії та Сполучених Штатів Володимира Путіна і Джо Байдена підтвердили актуальність відновлення стратегічного діалогу, резюмував військовий.

Контекст:

У Брюсселі 14 червня цього року відбувся саміт НАТО. У підсумковому комюніке члени НАТО заявили, що підтримують територіальну цілісність і суверенітет України, Грузії та Молдови, не визнають незаконної анексії Росією українського Криму. Альянс закликає Росію скасувати включення США і Чеської Республіки у список недружніх країн, відмовитися від нарощування військ біля кордону України й припинити обмежувати судноплавство в частинах Чорного моря.

"Поки Росія не продемонструє дотримання міжнародного права, своїх міжнародних зобов'язань і відповідальності, повернення до "звичного ведення справ" не може бути", – заявили в НАТО.

Окремо в документі прописано підтвердження рішення, ухваленого 2008 року: "Україна стане членом Альянсу з планом дій щодо членства як невіддільною частиною цього процесу". Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг підкреслив, що Росія не зможе накласти вето на рішення про вступ України в НАТО.

США і Росія в лютому 2021 року продовжили Договір про скорочення ядерного озброєння на п'ять років. Угода передбачає скорочення США і РФ ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників – до 700 одиниць. Договір був розрахований на 10 років із можливим продовженням ще на п'ять.