У Росії заявили, що через Керченський міст зупинили будівництво доріг у країні
Голова управління федеральних автомобільних доріг на території Забайкальського краю Євген Присташ зазначив, що витрати на будівництво Керченського мосту не дають змоги будувати нові автомобільні об'єкти ні в Забайкаллі, ні загалом у Росії.
У РФ не можуть будувати нові автомобільні дороги, тому що основні кошти виділяють на будівництво Керченського мосту. Про це заявив глава управління федеральних автомобільних доріг на території Забайкальського краю Євген Присташ під час прес-конференції, передає місцеве видання "Забмедиа".
"Кримський міст є не тільки супероб’єктом у дорожній або мостовій сфері. Це одиничний об'єкт у масштабах не тільки Росії, але і всього світу. Тому, звичайно, основні гроші йдуть туди. Через те, що будують цей міст, практично призупинилося будівництво нових автомобільних доріг у Росії", – зазначив він.
Присташ додав, що проекти будівництва п'яти об'єктів у Забайкальському краї "поки лежать на полиці", бо "на них не вистачає грошей у країні". За його словами, аналогічна ситуація виникала через Олімпіади в Сочі та будівництво мосту на острів Руський.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу, які запровадили санкції проти РФ, не визнають приєднання півострова до РФ.
На цей час основною транспортною артерією, що зв'язує Крим з Росією, є Керченська поромна переправа, на якій збираються величезні черги з машин. Будівництво мосту в анексований Росією Крим почалося 17 серпня 2015 року.
У мінтрансі РФ заявляли, що забезпечать відкриття автомобільного руху Керченським мостом до грудня 2018 року, а рух поїздів – до 2019-го.
У червні 2016 року ЗМІ повідомляли, що будівництво переправи призупинено через затримку фінансування. Перші кошти з федерального бюджету надійшли підряднику тільки у 20-х числах липня.
Міст завдовжки 19 кілометрів буде найдовшим у Росії. Його будують коштом федерального бюджету. Загальна вартість проекту становить приблизно 228 млрд рублів (більше ніж $3,8 млрд). У грудні 2016 року старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук Юрій Медовар заявив, що міст через Керченську протоку будують без проекту, тому, навіть якщо його добудують, він завалиться.