У Росії зупинили розроблення ракети для польотів на Місяць, щоб не "викинути трильйон рублів"
Він зазначив, що розроблення можуть відновити, якщо програму створення ракети доопрацюють.
Агентство зазначає, що ракету планували створити на базі апаратів "Союз-5" і "Союз-6".
Голова "Роскосмосу" Дмитро Рогозін пояснив того самого дня журналістам, що "в колишньому вигляді" ракету для польотів на Місяць не створюватимуть, бо доведеться "просто викинути трильйон рублів", і що необхідно працювати над багаторазовою системою польотів. Він пообіцяв створити "те, що зрушить галузь уперед".
Трильйон рублів – майже $13,8 млрд.
Керівник російського Інституту космічної політики Іван Моїсеєв підтвердив "РИА Новости", що основна причина зупинення проєктування – висока вартість. За його словами, вона дорівнює витратам Росії на космонавтику за 10 років.
Контекст:
У жовтні 2018 року Рогозін анонсував створення за шість-сім років постійної космічної транспортної системи, яка зможе досягти Місяця.
У січні 2019 року Рогозін розповідав, що запуски космічних апаратів до Місяця заплановано з 2021 року, а до 2025 року на супутнику Землі опиниться апарат "Луна-грунт". "Визначення амбітної мети може згуртувати галузь", – підкреслив Рогозін.
Після виходу матеріалу на той момент глава уряду РФ Дмитро Медведєв закликав керівництво держкорпорації "припинити базікати про те, куди ми полетимо 2030 року", і порадив більше займатися справами, повідомляло РБК.
У травні 2019 року Рогозін говорив, що з 2029 року почнуть пілотовані польоти до Місяця і його комплексне дослідження за допомогою місяцехода, 2030 року на супутник висадять людину, а після цього у планах "Роскосмосу" створення модуля місячної бази.