У Румунії у прикордонних з Україною районах збудують укриття і розсилатимуть повідомлення людям у разі російських обстрілів портів Рені та Ізмаїл
Національний комітет з надзвичайних ситуацій Румунії 8 вересня уповноважив міноборони країни вжити заходів щодо захисту жителів прикордонних районів на румунському березі Дунаю у разі повітряних атак на українські порти Рені й Ізмаїл російськими окупантами. Про це повідомив Digi 24.
У рішенні комітету йдеться, що жителям тих районів, де є ризик появи "елементів, що належать до засобів ведення бойових дій, які використовують у конфлікті", мають розсилати повідомлення про загрозу Ro-Alert.
Крім того, повітові інспекції з надзвичайних ситуацій проінструктують місцевих жителів, як діяти у загрозливих ситуаціях.
Також, згідно з ухваленим рішенням, у Плауру, Чаталкіой та інших населених пунктах з меншою кількістю жителів міноборони збудує укриття.
Контекст:
У ніч на 4 вересня росіяни атакували Україну ударними БПЛА Shahed-136/131 з південного та південно-східного напрямків, повідомляли Повітряні сили ЗСУ. Усього зафіксовано пуски 32 дронів, які атакували Одеську та Дніпропетровську області. Сили оборони України знищили 23 ударні БПЛА.
Уранці 4 вересня речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко з посиланням на дані Державної прикордонної служби України заявив, що під час атаки Росії в районі ізмаїльського порту Одеської області дрони Shahed упали і здетонували на території Румунії. У ДПСУ додали, що на території Румунії здетонувало два російські дрони.
Румунське міністерство оборони заявило, що відстежувало ситуацію й атаки безпілотників "не становили прямої військової загрози національній території або територіальним водам Румунії".
OSINT-аналітики GeoConfirmed встановили місце падіння й детонації ударного дрона Shahed на території Румунії, випущеного країною-агресором РФ, і опублікували їх 5 вересня у X (колишній Twitter). За їхніми даними, безпілотник вибухнув на румунському березі Дунаю (координати: 45.328864, 28.803601).
6 вересня у міноборони Румунії підтвердили, що російський безпілотник упав на території цієї країни. Президент країни Клаус Йоганніс після цього висунув вимогу провести "термінове та професійне" розслідування щодо походження фрагментів знайденого на території країни безпілотника. За словами президента, якщо підтвердять, що це компоненти російського БПЛА, то "така ситуація буде абсолютно неприйнятною і стане серйозним порушенням суверенітету й територіальної цілісності Румунії".