У Сенат США внесли законопроект про співпрацю з Україною щодо кібербезпеки – посольство України у США
Сенатори США оприлюднили законопроект, що передбачає допомогу Україні в посиленні захисту комп'ютерних мереж органів державної влади і зменшення залежності від російських технологій.
Група американських сенаторів внесла до Сенату США дзеркальну версію проекту "Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки", повідомляє посольство України у США на своїй сторінці у Facebook.
"Двопартійна група американських сенаторів на чолі з демократом Шерродом Брауном та республіканцем Патріком Туумі представила на розгляд Сенату дзеркальну версію проекту... схваленого Палатою представників 7 лютого цього року. Документ спрямований на надання допомоги Україні в удосконаленні власної стратегії кібербезпеки, зокрема, що стосується посилення захисту комп'ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності України від російських інформаційних та комунікаційних технологій", – ідеться в повідомленні.
США також сприятимуть розширенню участі України у програмах обміну інформацією, пов'язаною з проблематикою кібербезпеки, і міжнародних зусиллях щодо протидії загрозам у всесвітній інтернет-мережі.
У законопроекті підтверджують відданість США хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму, гарантіям безпеки, а також підтримці співробітництва України з НАТО.
Для набуття чинності документ має бути підтримано Сенатом і підписано президентом США.
У грудні 2016 року президент Петро Порошенко заявляв, що РФ розв'язала кібервійну проти України.
У квітні 2017 року міністр оборони Степан Полторак стверджував, що РФ здійснила понад 7 тис. кібератак на Україну.
У вересні 2017 року Вашингтон виділив Києву $5 млн для зміцнення кібербезпеки.
7 лютого Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про співпрацю з Україною у сфері кібербезпеки. Документ передали на розгляд Сенату.
15 лютого в Білому домі заявили, що атака "вірусу-здирника" NotPetya була спрямована Росією проти України, проте завдала мільярдних збитків у багатьох країнах світу. У Білому домі зазначили, що кібератака стала черговим свідченням участі Росії в українському конфлікті.