У Слідкомі Росії заявили, що встановили замовника, організатора і виконавців теракту в метро Санкт-Петербурга

У Слідкомі Росії заявили, що встановили замовника, організатора і виконавців теракту в метро Санкт-Петербурга
У справі про теракт у Санкт-Петербурзі фігурує 11 підозрюваних
Фото: spb_today / "ВКонтакте"

Теракт у метро Санкт-Петербурга 3 квітня 2017 року скоїла одна з радикальних ісламістських терористичних спільнот, заявили у Слідчому комітеті Росії.

Слідчий комітет Росії встановив усіх причетних до теракту в метро Санкт-Петербурга, який стався 3 квітня 2017 року, включно із замовником, організатором і виконавцями, повідомляє прес-служба Слідкому РФ.

"Цей теракт скоєно однією з радикальних ісламістських терористичних спільнот. Особливу складність становив той факт, що замовник, організатор і виконавці терористичного акту навіть не були знайомі між собою і підтримували зв'язок за допомогою сучасних засобів комунікації. Саме ретельний аналіз так званих електронних слідів, які залишаються за таких способів зв'язку, дав можливість якнайшвидше викрити і встановити всіх учасників злочинної групи", – ідеться в повідомленні.

Обвинуваченими у кримінальній справі за статтею 205 (терористичний акт) Кримінального кодексу РФ є 11 осіб, усіх їх тримають під вартою.

3 квітня 2017 року приблизно о 15.00 у метро Санкт-Петербурга між станціями "Сінна площа" та "Технологічний інститут" стався вибух. 11 осіб, включно з терористом-смертником Акбаржоном Джаліловим, загинули на місці, четверо померли в лікарнях. Ще одну бомбу виявили на станції метро "Площа повстання". Вибуховий пристрій, замаскований під вогнегасник, знешкодили.

Правоохоронці повідомляли, що у справі про теракт заарештовано громадян Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану і Росії.

Улітку 2017 року ФСБ запросила у месенджера Telegram доступ до переписки ймовірних організаторів теракту в Петербурзі. Однак там робити це відмовилися, пославшись на технічну неможливість надати ключі від переписки. 

20 березня 2018 року Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій зобов'язала Telegram надати Федеральній службі безпеки інформацію для декодування повідомлень протягом 15 днів.