У справі Епштейна опублікували нові листи. У них згадка про Трампа як про "собаку, який не гавкав"
Демократи з комітету Палати представників США з нагляду й урядових реформ опублікувала три нові електронні листи у справі про сексуальну експлуатацію й торгівлю людьми за участю неповнолітніх, у якій обвинувачували фінансиста Джеффрі Епштейна. Про це 12 листопада повідомив ABC News.
Ці листи взяли з пакету з понад понад 23 тис. документів. У листах ідеться про спілкування Епштейна з його колишньою помічницею Гіслен Максвелл, яка проходить у справі як співучасниця в організації сексуальної експлуатації неповнолітніх і зараз відбуває 20-річний строк ув'язнення у США.
В одному з листів Епштейн назвав президента США Дональда Трампа "собакою, який не гавкав", натякаючи на те, що ніхто ніколи не згадував Трампа в контексті перебування однієї з потерпілих у нього вдома. Максвелл у відповідь зазначила, що вона обмірковує цю ситуацію.
Інші два листи обговорювали стосунки Епштейна з автором Майклом Волфом, який писав про Трампа. Один із них стосувався підготовки відповіді Трампу на ймовірні запитання журналістів щодо його стосунків з Епштейном, а другий – членства Епштейна у клубі Мар-а-Лаго й того, що Трамп нібито знав про залучення дівчат і просив Максвелл припинити це.
Повний контекст листів залишається невідомим, а імена потерпілих було видалено з повідомлень.
Канал зазначив, що листи опублікували напередодні приведення до присяги новообраної представниці палати від Аризони Аделіти Гріхальви, що може прискорити голосування за законопроєкт щодо повного оприлюднення документів міністерством юстиції.
Контекст:
Епштейн – американський мільярдер, відомий зв'язками з політиками й королівськими особами, зокрема експрезидентом США Білом Клінтоном, Трампом і принцом Ендрю. 2019 року він скоїв самогубство в тюремній камері у Нью-Йорку, де очікував суду у справі про торгівлю людьми.
The Palm Beach Daily News докладно описало, що вперше Епштейн потрапив у поле зору правоохоронців 2005 року через розбещення дітей у Флориді. За оцінками слідчих, він розпочав це ще 1994 року. 2008-го його засудили за підбурювання до проституції неповнолітньої. 2019 року його вдруге заарештували, обвинувативши в торгівлі людьми й сексуальному насильстві над неповнолітніми.
Зараз у США активно обговорюють так звані файли Епштейна, у яких згадано Трампа, але, за словами президента, матеріали не містять інформації, яка могла б йому нашкодити.