У США почалися навчання, що імітують російське вторгнення у Європу – The Times
У пустелі Мохаве (США) розпочалися спільні військові навчання США, Великобританії та Австралії, які імітують російське вторгнення у Європу. Про це повідомляє 11 листопада The Times (новина доступна за платною підпискою, її цитують The Moscow Times і російське пропагандистське агентство ТАСС).
За даними видання, у навчаннях, які триватимуть два тижні, візьме участь 4,5 тис. військовослужбовців, зокрема британці з елітного підрозділу Rangers.
Вони, пише The Times, відпрацьовуватимуть нові тактичні прийоми, запозичені з досвіду ЗСУ, в умовах відкритого ландшафту пустелі, який "схожий на українські степи". Сценарій тренувальних заходів сформульовано як "сухопутні бойові дії у Європі" або "конфлікт на острові в Тихому океані".
У межах навчань відпрацьовують застосування "скупчень розвідувальних дронів", спеціально пристосованих для переміщення в умовах пустелі автономних баггі, а також британських систем запуску керованих ракет сімейства GMLRS, якими здійснюють відпрацювання цілей за наведеннями, отриманими внаслідок залучення американських винищувачів-бомбардувальників F-3.
За словами одного з учасників навчань, війна в Україні продемонструвала "певні зміни" у практиці ведення бойових дій, включно з широким використанням безпілотних літальних апаратів, через що західним арміям необхідно "швидко адаптуватися до нових реалій". Серед "експериментальних практик" – застосування технологій цифрового оброблення великих масивів розвідданих, зібраних БПЛА для ухвалення командних рішень.
Окрім цього, військові відпрацьовуватимуть використання 3D-друку для виробництва запчастин у польових умовах.
2023 року аналогічні тренувальні заходи планують провести безпосередньо у Європі. За даними The Times, Німеччина або Польща можуть стати місцем проведення навчань під назвою Warfighter, які "відбивають зміщення фокусу на європейський театр бойових дій".
Контекст:
Погрози з боку російських пропагандистів і депутатів, а також білоруських політиків і військових лунали останнім часом на адресу Польщі, а також країн Балтії і навіть країн НАТО, які активно підтримують Україну від початку російського вторгнення. Депутат Державної думи РФ від "Единой России" Андрій Гурульов у програмі російського пропагандиста Володимира Соловйова на контрольованому державою-агресором каналі "Россия 1" назвав цілями для ядерної атаки РФ не Україну, а Німеччину та Великобританію.
У травні депутат Державної думи РФ від партії "Единая Россия" Олег Морозов пригрозив Польщі тим, що РФ нападе на неї одразу після війни в Україні. Американський сенатор Марко Рубіо 2 жовтня в ефірі CNN припустив, що після низки поразок армії РФ на полі бою глава Кремля Володимир Путін може наказати атакувати аеропорти Польщі.
Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, заявив 23 травня на зустрічі в Сочі з президентом РФ Володимиром Путіним, що західну частину України хочуть "відірвати" Польща та НАТО і нібито таку саму стратегію Захід реалізує і щодо Західної Білорусі.
2 липня Лукашенко, не називаючи країн і міст, попередив противників, які нібито загрожують безпеці РБ, що наказав збройним силам республіки "взяти під приціл центри ухвалення рішень у ваших столицях". Він пообіцяв, що у разі удару по Білорусі "відповідь буде миттєвою".