У США провели комп'ютерну симуляцію другої фази війни в Україні
Видання пояснило, що на їхнє прохання творець програми MCOSM Джон Чарнекі провів симуляцію ситуації, у якій основним фактором є артилерія.
В умовному протистоянні враховували такі моменти, як покращення дій Росії щодо оперативного управління військами та роботи з інформацією, а також те, що Україна "сильно поступається" супротивникові в озброєнні.
У підсумку симуляція показала тупикову ситуацію – і Росія, і Україна отримали по п'ять балів із семи можливих на досягнення оперативного успіху.
Експерти пояснили The Economist, що такі комп'ютерні симуляції не враховують такого чинника, як "воля до перемоги", тому результати можуть не повністю показувати реальну ситуацію на полях битв.
Програма MCOSM враховує у симуляціях 30 різних значень, зокрема рівень підготовки сторін, що воюють, вогневу міць, мобільність, логістику, розвідку, здатність синхронізувати військові операції.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Росія відкрито вторглася до України 24 лютого.
На початку квітня окупантів вигнали із північних областей України, бої ведуть на сході та півдні країни.
Війська РФ мають перевагу у кількості озброєння, зокрема важкого, артилерійського, проте міжнародні партнери України здійснюють постачання такого озброєння.