У США схвалили другу вакцину проти коронавірусу

У США підписали договір на закупівлю 200 млн доз вакцини Moderna
Фото: EPA
В Управлінні із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США зазначили, що відомі та потенційні переваги вакцини від Moderna переважують відомі і потенційні ризики.

Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) 18 грудня схвалило для використання на території країни другої вакцини проти коронавірусу. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

Терміновий дозвіл дістала вакцина компанії Moderna.

"Сукупність наявних даних дає чіткі докази того, що вакцина Moderna проти COVID-19 може бути ефективною у запобіганні COVID-19. Дані також свідчать, що відомі та потенційні переваги переважують відомі і потенційні ризики", – ідеться в повідомленні.

США стали першою країною у світі, яка схвалила вже дві вакцини проти коронавірусу. Раніше дозвіл дістав препарат, розроблений американською компанією Pfizer спільно з німецькою BioNTech.

На відміну від вакцини Pfizer – BioNTech, вакцина Moderna менш вимоглива до умов транспортування. Для неї достатньо температури приблизно -20 °С (вакцину від Pfizer – BioNTech треба зберігати за температури від -70 °С до -80 °С). Обидві вакцини вводять двома дозами, але з різним інтервалом: Pfizer – BioNTech – за три тижні, Moderna – за 28 днів.

Financial Times прогнозує, що вакцина від Moderna буде більш доступною у США, оскільки влада підписала договір із компанією про постачання 200 млн доз, тоді як контракт із Pfizer BioNTech передбачає постачання 100 млн доз (населення США становить приблизно 330 млн). Видання уточнило, що дозвіл на використання в екстрених випадках не є повним схваленням (його можуть видати протягом кількох місяців), але дасть змогу щепити велику кількість громадян, за винятком дітей (вакцина від Pfizer – BioNTech дозволена особам, старшим за 16 років, вакцина від Modernа – старшим за 18 років).

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними ВООЗ станом на 17 грудня, у світі 56 виробників вакцини проти COVID-19 є кандидатами на клінічну оцінку препарату. Доклінічні випробування проводить 166 компаній.