У США визнали непереконливими аргументи Києва для дозволу далекобійних ударів по РФ – The Washington Post
Представники Білого дому й Пентагону заявили, що Україна не надала достатньо переконливих аргументів на користь ударів по цілях на території країни-агресора Росії за допомогою далекобійних ракет. Про це 24 вересня пише The Washington Post.
Американські посадовці мають сумніви, що ураження цілей у Росії в межах досяжності ракет матимуть суттєве значення на шляху України до перемоги, ідеться в публікації. Вони кажуть, що використання ракет проти цілей у Криму, як це робила Україна досі, є ефективнішою стратегією, яка вже змусила Кремль відвести війська з півострова.
Один зі співрозмовників видання зазначив, що поточний запит України не виправдовує ризику ескалації з боку Росії. За його словами, запаси ракет обмежені, а РФ уже вивела 90% літаків, які запускають планерувальні бомби, за межі зони дії ракет ATACMS. Отже, зміна політики США щодо далекобійного озброєння не вплине на бойові дії.
Водночас європейські військові й дипломати заперечують такий підхід, стверджуючи, що удари по Росії з більшої дальності можуть вплинути на конфлікт, і критикують відмову США зняти обмеження на використання західної зброї. Неназваний військовий посадовець назвав позицію США дурною і заявив, що на технічному та стратегічному рівнях це не має сенсу. Він додав, що власна військова доктрина НАТО закликає до завдавання глибоких ударів по тилах противника.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський неодноразово зазначав, що потрібні "далекобійні рішення", зокрема проти аеродромів, на яких базуються військові літаки, котрі країна-агресор РФ застосовує для атак коригувальними авіабомбами.
За словами Зеленського, питання ударів далекобійною західною зброєю по території Росії залежить від США, Великобританії, Франції та Німеччини, оскільки вони мають "відповідні інструменти, які можна задіяти". Але дістати потрібно не лише дозвіл, а й далекобійну зброю, додав президент 2 вересня.
12 вересня нелегітимний російський президент Володимир Путін заявив, що ймовірні удари по території РФ далекобійною західною зброєю означатимуть, що НАТО "напряму" вступає у війну.
Того самого дня ЗМІ повідомили, що США можуть дозволити Україні використовувати для ударів углиб РФ британські та французькі ракети Storm Shadow / SCALP EG, але не свої далекобійні ракети ATACMS.
За даними Reuters, Україна спочатку просила у США дозволу використовувати далекобійні ракети ATACMS для ураження авіабаз на території РФ, проте тепер хоче застосовувати їх для ударів по російських військових командних центрах, складах палива та озброєння, а також по місцях зосередження військ.