У США збанкрутувало два великі банки. Засновники технологічних компаній попереджають, що наслідки цього відчує весь світ
У США менш ніж за тиждень збанкрутувало два великі банки – Silicon Valley Bank (SVB) і Signature Bank. Про це 13 березня повідомило Bloomberg.
За даними видання, минулої п'ятниці Signature Bank зіткнувся з відпливом депозитів, проте до неділі ситуація стабілізувалася. Тому рішення закрити банк стало несподіванкою для його менеджерів.
У Bloomberg зазначають, що практично всі клієнти двох збанкрутілих банків – це підприємства, а понад 90% депозитної бази не було застраховано. Видання припускає, що саме це привернуло увагу регулювальних органів до банків.
Керівний партнер крипто-венчурної компанії Dragonfly Хасіб Куреші підкреслив, що Signature Bank був одним із двох банків, "у яких дійсно глобальні системи розрахунків, які працюють цілодобово і без вихідних".
Засновники стартапів попереджають, що наслідки банкрутства SVB відчує весь світ. Керівники 180 компаній просять владу Великобританії, де також є підрозділи банку, втрутитися в ситуацію.
"Втрата депозитів може завдати шкоди сектору і відкинути екосистему на 20 років назад… В одну мить багато підприємств буде змушено ліквідовуватися", – зазначено у спільній заяві компаній, яка потрапила в розпорядження Bloomberg.
SVB також мав філії в Китаї, Данії, Німеччині, Індії, Ізраїлі та Швеції. Засновники компаній попереджають, що без втручання уряду банкрутство банку може знищити стартапи по всьому світу.
Банкрутство двох банків прокоментував президент США Джо Байден. У його заяві, опублікованій на сайті Білого дому, зазначено, що американський народ і бізнес США можуть бути впевнені, що їхні банківські вклади не пропадуть.
"У вихідні за моєю вказівкою міністр фінансів і директор моєї Національної економічної ради старанно працювали з банківськими регуляторами над розв’язанням проблем у Silicon Valley Bank і Signature Bank. Я радий, що вони досягли швидкого рішення, яке захищає американських робітників та малий бізнес і убезпечує нашу фінансову систему. Рішення також гарантує, що долари платників податків не наражатимуться на ризик", – ідеться в заяві.
Президент США також наголосив, що має намір притягнути до відповідальності тих, хто відповідальний "за цей безлад", і далі посилюватиме нагляд і регулювання великих банків, "щоб ми більше не опинилися в такому становищі".
Контекст:
За даними Федеральної резервної системи США, SVB був 16-м за величиною банком Америки з активами в розмірі $209 млрд. У Forbes зазначають, що понад 50% активів банку були пов'язані з довгостроковими цінними паперами. У період із 2019-го до 2022 року активи SVB зросли на 250%.
Сумарні активи Signature Bank станом на 31 грудня 2022 року були понад $110 млрд. Згідно з інформацією Федеральної резервної системи США, він посідав 29-те місце у країні.