У столиці Індонезії вирішили позначати будинки тих, хто сидить на самоізоляції через COVID-19
Спеціальні наліпки інформуватимуть людей про стан тих, хто живе в будинку, а поліцейські зможуть перевіряти дотримання карантину хворими. Влада країни запевняє, що не хоче в такий спосіб ганьбити людей.
Будинки жителів, які перебувають на самоізоляції через COVID-19 у Джакарті (столиці Індонезії), мають намір маркувати спеціальними наліпками. Такий захід викликав неоднозначну реакцію, повідомляє місцеве видання The Jakarta Post.
Епідеміолог з Університету Індонезії Трі Юніс Міко Вахйоно вважає, що наліпки інформуватимуть інших людей про стан тих, хто живе в будинку, а поліцейські зможуть перевіряти дотримання карантину.
У будинку ізольованих, згідно з правилами, має бути окрема ванна кімната для зараженого коронавірусом.
Влада запевняє, що наліпками не хоче зганьбити хворих. Їх застосування обумовлено в постанові губернатора Джакарти про самоізоляцію.
Індонезійський омбудсмен Тегу Нугрохо заявив, що маркування будинку може призвести до стигматизації безсимптомних пацієнтів із коронавірусом. Люди можуть уникати їх, сказав він і запропонував уряду посилити роль громадських спостерігачів у контролі за дотриманням самоізоляції.
Під центри самоізоляції міська адміністрація Джакарти вже підготувала колишнє село спортсменів у Кемайорані та деякі готелі, оскільки кількість хворих на COVID-19 зростає, пише видання.
У готелях U Stay Hotel Mangga Besar та Ibis Styles Jakarta Mangga Dua, які переобладнали на ізолятори, уже закінчилися вільні кімнати для розміщення заражених коронавірусом. Два готелі вміщають 140 і 212 осіб відповідно.
Загалом в Індонезії, за даними міністерства охорони здоров'я країни станом на 9 жовтня, виявлено понад 324 тис. інфікованих. Приблизно 11,6 тис. людей померло від COVID-19, а видужало понад 247 тис.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на вечір 9 жовтня у світі коронавірусною інфекцією заразилося понад 36,6 млн осіб, померло – понад 1 млн, а видужало 25,5 млн людей.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.