У Судані люди вийшли на демонстрації проти держперевороту. Військові застрелили двох протестувальників

У Судані військові обмежили доступ до інтернету та телефонного зв'язку
Фото: ЕРА
Військові застрелили двох людей під час загальнонаціональних протестів у Судані 30 жовтня. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на Центральний комітет лікарів країни.

Один із убитих протестувальників дістав вогнепальне поранення в голову, а інший – у живіт, уточнили лікарі у коментарі Associated Press.

Сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці другого за величиною суданського міста Омдурман вимагати відновлення уряду під керівництвом цивільних осіб. Сили безпеки застосували сльозогінний газ та зброю, щоб розігнати протестувальників, розповів Reuters один із очевидців.

Суданська поліція заперечувала використання бойових набоїв, пише Associated Press. За версією силовиків, одного поліцейського було поранено внаслідок пострілу.

Центральний комітет суданських лікарів заявив, що 38 людей дістали поранення у протистоянні з військовими. Свідки з Омдурмана чули постріли та бачили, як забирали поранених із боку будівлі парламенту. На протести виходили у центрі, а також на сході, півночі та заході Судану.

У центрі Хартума розгорнули армію та воєнізовані сили оперативної підтримки. Силовики заблокували дороги, які ведуть до міністерства оборони та аеропорту. У житлових кварталах протестувальники заблокували дороги камінням, цеглою, гілками та пластиковими трубами, повідомило агентство.

За інформацією Reuters, військові обмежили доступ до інтернету та телефонного зв'язку, тому протестувальники використовують листівки, смс-повідомлення та графіті для збору на протести.

Контекст:

У жовтні цього року голова Суверенної ради Судану генерал Абдель Фаттах аль-Бурхан оголосив про розпуск ради, керівної структури країни, а також перехідного уряду. Через військовий переворот у країні почалися протести, щонайменше 140 людей постраждали. Прем'єр-міністра Судану Абдаллу Хамдока та урядовців затримали.

29 жовтня стало відомо про звільнення Хамдока та його дружини. Інші члени уряду залишаються затриманими, їхнє місцеперебування невідоме.

Із 1983 року Суданом керував Омар аль-Башир, 2015 року його було переобрано на новий п'ятирічний строк. У квітні 2019 року внаслідок державного перевороту його усунули від влади та заарештували. Влада перейшла до Суверенної ради Судану.

Аль-Башир став першим в історії чинним лідером держави, щодо якого Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт. Його обвинуватили у вбивстві, винищуванні мирного населення, насильницькому переселенні, застосуванні тортур та масових зґвалтувань.