У світі у 2020 році було вбито понад 200 активістів-екозахисників – Global Witness

Загиблі активісти боролися проти вирубування лісів, забруднення річок і безконтрольного видобування корисних копалин
Фото: depositphotos.com
У 2020 році по всьому світу було вбито щонайменше 227 активістів-екозахисників. Про це йдеться у доповіді неурядової організації Global Witness, опублікованій 13 вересня.

Зазначено, що йдеться про найбільшу кількість жертв нападів із 2012 року, коли організація почала складати такі доповіді.

"У 2020 році ми зареєстрували 227 смертельних нападів – у середньому більше ніж чотири особи на тиждень, що стало найнебезпечнішим роком в історії для людей, які захищають свої будинки, землю і засоби до існування, а також екосистеми, життєво важливі для біорізноманіття та клімату", – запевнили у доповіді. Її автори припускають, що реальна кількість жертв ще вища.

Найбільше жертв серед активістів, які боролися проти вирубування лісів, проти забруднення річок та інших водойм і безконтрольного видобування корисних копалин.

Організація звинувачує у причетності до вбивств, якщо не безпосередньо в їх організації, великі корпорації, зацікавлені у необмеженій експлуатації природних ресурсів.

"Активісти, які кинули виклик могутнім інтересам, заплатили за це високу ціну – вони втратили свободу, засоби до існування і навіть власне життя", – ідеться у доповіді.

На першому місці за кількістю вбивств екологів та екозахисників із великим відривом – Колумбія, у цій країні за рік зафіксовано 65 нападів зі смертельними наслідками. Понад 10 жертв – у Мексиці, на Філіппінах, у Бразилії, Гондурасі, Конго, Гватемалі та Нікарагуа.

Контекст:

2020 рік став безпрецедентним за екстремальними погодними і кліматичними катаклізмами, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 6 травня 2021 року. Він сказав, що людство рухається "до катастрофічного підвищення температури на 2,4 °C до кінця століття".