У Туреччині підрахували 100% голосів на референдумі
Центральна виборча комісія Туреччини визнала дійсними результати конституційного референдуму 16 квітня.
Громадяни Туреччини більшістю голосів підтримали запропоновані владою зміни до конституції країни, які посилюють повноваження президента.
Як повідомляє агентство Anadolu, підраховано 100% бюлетенів з виборчих дільниць. "За" зміни до основного закону проголосувало 25 157 025 осіб (51,41%), "проти" – 23 777 091 (48,59%). Явка становила 85,46%.
Центральна виборча комісія визнала результати голосування дійсними, незважаючи на заперечення представників опозиційної Республіканської народної партії та інших політсил, які проводили кампанію проти змін до конституції.
Як сказав журналістам в Анкарі голова ЦВК Саді Гювен, претензії стосувалися використання непроштампованих бюлетенів, передає Hurriyet Daily News. Однак у комісії не вважають це порушенням, оскільки такі випадки траплялися й раніше, а уряд дозволив видавати такі бюлетені виборцям.
11 грудня 2016 року заступник голови парламентської фракції керівної в Туреччині Партії справедливості та розвитку Мустафа Еліташ подав спікеру парламенту Ісмаїлу Кахраману пакет конституційних поправок. Парламент схвалив проект змін, винісши його для затвердження на всенародний референдум.
Згідно з документом, президент стає главою державної системи і буде мати повноваження щодо призначення віце-президента, міністрів і високопоставлених чиновників. Укази президента також будуть визначати рішення щодо створення, розформування, повноважень, обов'язків і структури міністерств. Президент нарівні з парламентом здобуде право ухвалювати рішення стосовно проведення повторних виборів, а також зможе оголошувати режим надзвичайного стану в країні.
Видання The Guardian писало, що пакет поправок до конституції дасть змогу чинному президентові Туреччини Реджепу Ердогану залишатися при владі до 2029 року.