У Великобританії рекомендували алергікам поки утриматися від вакцинації проти коронавірусу препаратом Pfizer
Британське Агентство з регулювання лікарських засобів і продуктів для охорони здоров'я поки не рекомендує людям із сильною алергічною реакцією робити щеплення BNT162b2 проти коронавірусної інфекції виробництва американської компанії Pfizer і німецької BioNTech, пише Associated Press.
Регулятор пояснює, що від вакцинації рекомендують поки утриматися, оскільки в перший день із початку кампанії масової імунізації британців проти коронавірусу побічні ефекти виявилися у двох людей, щеплених BNT162b2.
Поки агентство вивчає реакцію у цих двох осіб. Обидва вони – співробітники Національної служби охорони здоров'я, й обидва – алергіки. Зараз вони одужують, про ступінь тяжкості побічних ефектів не повідомляють.
Обмеження британського регулятора стосується людей, у яких спостерігали алергічні реакції на вакцини та ліки, а також на харчові продукти. Рекомендацію видали на основі принципу обережності, підкреслив директор Національної служби охорони здоров'я Великобританії професор Стівен Поуїс.
Великобританія 2 грудня першою у світі схвалила для широкого використання вакцину BNT162b2. Сполучене Королівство 8 грудня першим у світі розпочало широкомасштабну кампанію з імунізації населення. Першу дозу отримала 90-річна жінка.
Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус називав вакцину Pfizer "дуже обнадійливою".
Pfizer 18 листопада оголосила про 95% ефективності вакцини BNT162b2 проти COVID-19.
Американський регулятор – Управління із санітарного нагляду за якістю продуктів харчування і медикаментів (FDA) – 8 грудня підтвердив її безпеку й ефективність. У висновках FDA йдеться, що в учасників випробування препарату побічні ефекти були короткочасними (їхня тривалість – до двох днів), найпоширеніші – біль у місці ін'єкції, втома, головний біль, біль у м'язах, озноб і біль у суглобах. FDA ще не схвалив вакцини Pfizer і BioNTech.
Під час випробувань померло шестеро осіб (0,01% з усіх учасників), четверо з них отримували плацебо.
Компанії Pfizer і BioNTech розраховують виробити до 50 млн доз вакцини 2020 року й до 1,3 млрд до кінця 2021 року. Pfizer уже встигла продати приблизно 82% доз.