У Вірменії побоюються втручання Туреччини в конфлікт у Нагірному Карабасі на боці Азербайджану
Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян у телефонній розмові із президентом Франції Еммануелем Макроном заявив про "агресивну" позицію Туреччини щодо конфлікту в Нагірному Карабасі, повідомила пресслужба Пашиняна.
27 вересня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян у телефонній розмові із президентом Франції Еммануелем Макроном не відкинув втручання Туреччини в конфлікт у Нагірному Карабасі.
Про це з посиланням на пресслужбу глави вірменського уряду поінформував місцевий "1 канал".
"Пашинян закликав Макрона звернути увагу на дуже упереджену та агресивну позицію Туреччини і на необхідність припинення можливого втручання цієї країни в подальший розвиток ситуації", – ідеться в повідомленні.
За даними пресслужби Пашиняна, Макрон "висловив глибоку стурбованість ситуацією і назвав неприпустимим подальше поглиблення напруженої ситуації".
Конфлікт двох держав навколо Нагірного Карабаху загострився 27 вересня. МЗС Вірменії повідомило про обстріл мирних населених пунктів, міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації" та обстрілі позицій азербайджанської армії. Повідомляли про загиблих і поранених мирних жителів.
Воєнний стан ввели сьогодні й у Вірменії, і в Азербайджані.
У Туреччині заявили, що підтримують Азербайджан у конфлікті з Вірменією, яка, на думку Анкари, "вкотре порушила міжнародне право".
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.