У ВООЗ назвали неефективні ліки проти COVID-19. Серед них – внесений в український протокол ремдесивір
Учені дійшли висновку, що ремдесивір і три інші препарати зовсім або майже не приносять користі під час лікування коронавірусної інфекції COVID-19, повідомили у Всесвітній організації охорони здоров'я.
Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що ремдесивір і низка інших ліків виявилися неефективними під час коронавірусу. Про це 16 жовтня повідомила пресслужба організації з посиланням на дослідження.
Проміжні результати дослідження Solidarity Therapeutics Trial, яке координує ВООЗ, підтвердили, що препарати ремдесивір, гідроксихлорохін, інтерферон і лопінавір не вплинули або майже не вплинули на смертність або внутрішньолікарняний перебіг COVID-19 серед госпіталізованих пацієнтів у всьому світі, зазначили у ВООЗ.
Дослідження проводили в більше ніж 30 країнах і проаналізували лікування понад 11 тис. пацієнтів, повідомили вчені. Вони вивчали вплив приймання ліків хворими на загальну смертність від коронавірусу, необхідність вентиляції і тривалість перебування в лікарні.
У травні препарат проти лихоманки Ебола ремдесивір у США дозволили застосовувати для дорослих і дітей, госпіталізованих у тяжкому стані з COVID-19. Це перший лікарський засіб, який із червня рекомендували застосовувати в Євросоюзі під час тяжкої форми COVID-19.
Ремдесивір занесено в український протокол лікування коронавірусної інфекції COVID-19, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у квітні.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському місті Ухань. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість підтверджених випадків інфікування у світі сягнула майже 39,1 млн, 26,9 млн осіб одужали, а 1,1 млн – померли.