У ВООЗ вважають неминучою появу стійких до вакцин штамів коронавірусу
Згодом з'явиться штам коронавірусу, який буде стійким до наявних вакцин. Про це заявив спеціальний посланник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) із питань боротьби з пандемією коронавірусу доктор Девід Набарро в коментарі Sky News.
"Появу штамів ми спостерігаємо в усьому світі. Вони й далі з'являтимуться. Ми перейдемо від "Дельти" до "Лямбди", а потім до інших грецьких літер. Це неминуче, і деякі з цих штамів будуть проблемними, їм вдасться прорвати захист, пов'язаний із вакциною, у кількох людей, і це спричинить проблеми", – вважає Набарро.
Однак у ВООЗ пояснили, що поява нових штамів – процес закономірний.
"Це частина життя, нам потрібно швидко їх нейтралізувати, нам потрібно швидко рухатися. Якщо ми бачимо їх у певному місці, нам необхідно побудувати систему реагування на штами, яку ми називаємо стратегією готовності до COVID-19. Це стане нашою даністю на найближче майбутнє", – додав Набарро.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Університету Джонса Гопкінса, за час пандемії у світі підтвердили понад 177,5 млн випадків зараження, із них 3,8 млн – із летальними наслідками.
Під час пандемії виявили кілька штамів коронавірусу, які вирізняються вищою заразністю і важчим перебігом хвороби. Спочатку їм давали назви залежно від країни, де їх уперше виявили (наприклад, "індійський", "бразильський", "британський" штами). У червні 2021 року ВООЗ вирішила називати штами літерами грецького алфавіту, щоб "уникнути дискримінації".
Виявлений у Великобританії штам дістав назву "Альфа", у Південно-Африканській Республіці – "Бета", у Японії та Бразилії – "Гамма", в Індії – "Дельта", у Каліфорнії – "Епсілон".