У ВООЗ вважають, що "Омікрон" буде не останнім варіантом коронавірусу
За її словами, "вірус і далі видозмінюється" і лише варіантів "Дельта" виявлено 30 різновидів.
Згодні з думкою Керкхове й у керівництві ВООЗ.
"Хотілося б сподіватися, що "Омікрон" буде останнім варіантом [коронавірусу], але, на мою думку, наразі це малоймовірно. Ми фіксуємо високий рівень заражень і високий рівень його передавання", – пояснив виконавчий директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майкл Раян.
Він вважає, що "є ще безліч небезпек появи нових варіантів".
У зв'язку з поширенням штаму "Омікрон" у світі різко підвищилися добові показники нових випадків COVID-19. 6 січня було встановлено рекорд – понад 2,6 млн нових інфікованих. Усього від початку пандемії у світі зафіксували вже 296,5 млн випадків COVID-19, померло 5,46 млн інфікованих.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У ПАР 22 листопада 2021 року виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон". Станом на 22 грудня "Омікрон" підтвердили у 110 країнах.
Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти коронавірусу, але менш небезпечний.