Учасник штурму Капітолія попросив притулок у Білорусі – ЗМІ

Ньюман заявив, що добирався зі США до Білорусі через Італію, Швейцарію, Німеччину, Польщу та Україну
Скріншот: tvr.by
Учасник протестів біля будівлі Конгресу США у Вашингтоні 6 січня Еван Ньюман улітку цього року нелегально перетнув білоруський кордон та попросив надати йому притулок у Білорусі. Про це повідомив телеканал "Беларусь 1".

Ньюман – уродженець Каліфорнії, бізнесмен, який займається виробництвом сумок, має двох дітей. Він заявив, що його занесли до списку найрозшукуваніших ФБР злочинців.

"Мене обвинувачують, я вважаю, у шести справах. Думаю, усі вони є кримінальними злочинами... Але я не вважаю, що я скоїв якийсь злочин. Одне з обвинувачень було дуже образливим: стверджують, що я вдарив офіцера поліції, але це не має жодних підстав", – сказав Ньюман.

За інформацією телеканала, чоловіка було затримано на білорусько-українському кордоні 15 серпня. Він подолав шлях зі США до Італії літаком, звідти – поїздом до Швейцарії, автомобілем до Німеччини, потім до Польщі, а потім до України, де проживав у Житомирі приблизно чотири місяці, поки не помітив за собою стеження. За його версією, "СБУ почала переслідувати його в Україні".

Контекст:

6 січня на мітингу перед Білим домом експрезидент Дональд Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів тодішнього кандидата у президенти США демократа Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США та штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.

Заворушення в Капітолії призвело до того, що Палата представників оголосила Трампу імпічмент. Автори резолюції висунули йому одне звинувачення – у підбурюванні до масових заворушень. Вони вважають, що Трамп зрадив довіру на посаді президента і 6 січня, коли протестувальники взяли штурмом будівлю Конгресу США, "наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи й перешкоджав мирному переданню влади".

13 лютого за імпічмент Трампа проголосувало 57 членів Сенату за необхідних 67, його було виправдано.

Міністерство юстиції США 14 березня назвало розслідування штурму Капітолія, "можливо, найскладнішим" в історії відомства. Загалом обвинувачення за штурм Капітолія висунули майже 550 особам, повідомив CNN. Наприкінці червня суд у Вашингтоні визнав винуватою жительку штату Індіана Анну Морган-Ллойд, яка також брала участь у штурмі. Їй присудили три роки умовно, штраф $500 та 120 годин громадських робіт.

Перший реальний строк за штурм Капітолія американський суд призначив 19 липня. 38-річний житель штату Флорида Пол Годжкінс дістав вісім місяців позбавлення волі.