Угорщина хоче зменшити свою енергетичну залежність від Росії – президентка країни

Президентка Угорщини заявила, що хоче, щоб її країна менше залежала від російських енергоресурсів
Фото: EPA
Угорщина хоче досягти енергетичного суверенітету, заявила 7 вересня президентка Угорщини Каталін Новак на пресконференції у Бухаресті (Румунія) після зустрічі з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом. Про це повідомило угорське видання Hirado.

Говорячи про енергетичну залежність Угорщини, Новак наголосила, що становище її країни погіршує відсутність морського кордону.

Попри це, вона заявила, що Угорщина хоче зменшити залежність від російських джерел енергії і підтримуватиме будь-яку ініціативу, яка збільшує можливості диверсифікації енергетики.

Водночас Угорщина домовилася про додаткові постачання газу з Росії, повідомив 31 серпня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Росія прокачуватиме газу на 5,8 млн м&³3; більше, ніж планували.

За довгостроковою угодою з Росією, підписаною торік, до початку війни в Україні, Угорщина отримує 3,5 млрд м&³3; газу на рік через Болгарію і Сербію і ще 1 млрд м&³3; трубопроводом з Австрії. Угоду з "Газпромом" розраховано на 15 років.

Контекст:

Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти і газу і шукати їм альтернативу.

Навесні Угорщина кілька тижнів блокувала шостий пакет санкцій ЄС, до якого входить часткове ембарго на нафту. Сіярто 6 липня сказав, що Угорщина не може відмовитися від російської нафти. За його словами, "це фізично неможливо".

23 серпня Угорщина виступила проти нових енергетичних санкцій проти РФ і візових обмежень для росіян.

Угорщина приблизно залежить від імпорту російського газу на 85% і сирої нафти з Росії – на 65%. Окрім того, вона імпортує меншу частину необхідної їй електроенергії, тому її вразливість у разі енергетичної кризи в Європі, на думку аналітиків, висока, повідомляло Reuters.