Угорщина хоче зменшити свою енергетичну залежність від Росії – президентка країни
Говорячи про енергетичну залежність Угорщини, Новак наголосила, що становище її країни погіршує відсутність морського кордону.
Попри це, вона заявила, що Угорщина хоче зменшити залежність від російських джерел енергії і підтримуватиме будь-яку ініціативу, яка збільшує можливості диверсифікації енергетики.
Водночас Угорщина домовилася про додаткові постачання газу з Росії, повідомив 31 серпня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Росія прокачуватиме газу на 5,8 млн м&³3; більше, ніж планували.
За довгостроковою угодою з Росією, підписаною торік, до початку війни в Україні, Угорщина отримує 3,5 млрд м&³3; газу на рік через Болгарію і Сербію і ще 1 млрд м&³3; трубопроводом з Австрії. Угоду з "Газпромом" розраховано на 15 років.
Контекст:
Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти і газу і шукати їм альтернативу.
Навесні Угорщина кілька тижнів блокувала шостий пакет санкцій ЄС, до якого входить часткове ембарго на нафту. Сіярто 6 липня сказав, що Угорщина не може відмовитися від російської нафти. За його словами, "це фізично неможливо".
23 серпня Угорщина виступила проти нових енергетичних санкцій проти РФ і візових обмежень для росіян.
Угорщина приблизно залежить від імпорту російського газу на 85% і сирої нафти з Росії – на 65%. Окрім того, вона імпортує меншу частину необхідної їй електроенергії, тому її вразливість у разі енергетичної кризи в Європі, на думку аналітиків, висока, повідомляло Reuters.