Угорщина і Словаччина оголосили про старт вакцинації проти COVID-19 на день раніше, ніж планувала Єврокомісія
Угорщина і Словаччина почали вакцинувати своїх громадян проти коронавірусної інфекції на день раніше від запланованого Єврокомісією терміну – 26 грудня.
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн говорила, що ЄС сьогодні отримав достатню кількість доз препарату для всього населення Євросоюзу, а також жителів країн Європейської економічної зони – Норвегії, Ісландії – 450 млн. Вона повідомила, кампанія з імунізації почнеться 27 грудня.
Пізніше міністр людського потенціалу Угорщини Міклош Каслер у Facebook поінформував, що перше щеплення проти COVID-19 у країні вже зробили. Як пише Reuters, вакцинувати громадян Угорщини почали з лікарки Адрієнн Кертес.
Сьогодні ввечері стартує також вакцинація жителів Словаччини, повідомило міністерство охорони здоров'я країни у Facebook. Процес планують транслювати онлайн.
Головний комерційний директор німецької компанії BioNTech Шон Маретт говорив, що країни Євросоюзу до кінця 2020 року отримають 12,5 млн доз вакцини проти коронавірусу, яку виробляє його компанія разом з американською Pfizer.
Співзасновник і гендиректор BioNTech Угур Шахін зазначив, що вакцина BNT162b2, найімовірніше, буде ефективною і проти нового штаму коронавірусу, виявленого у Великобританії і деяких країнах Європи.
За його словами, вакцина показала високу ефективність проти 20 штамів коронавірусу, що може свідчити і про високу ймовірність її ефективності проти британського штаму. Вакцину для екстреного використання вже схвалило кілька країн, зокрема Великобританія, Канада, США, Швеція і Бахрейн.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 22 грудня у світі розробляють 223 потенційні вакцини проти коронавірусу, 61 препарат зараз проходить стадію клінічних випробувань.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 26 грудня, у світі від початку пандемії коронавірусом заразилося понад 80 млн осіб. Померло від COVID-19 1,75 млн, а видужало понад 45 млн пацієнтів.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.