Україна отримає від Японії систему виявлення безпілотників
У своєму виступі Кісіда зазначив, що міжнародна спільнота перебуває на "історичному поворотному етапі". Він заявив, що Японія і надалі зміцнюватиме співпрацю з іншими країнами для "підтримання та зміцнення вільного й відкритого міжнародного порядку". Він додав, що безпека Європи й безпека Індо-Тихоокеанського регіону "нероздільні".
Він також заявив про свою рішучість працювати над зміцненням зв'язків між НАТО та його чотирма партнерами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні – Японією, Південною Кореєю, Австралією та Новою Зеландією.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Японія приєдналася до санкцій проти Росії, передає Україні нелетальне оборонне обладнання, гуманітарну та фінансову допомогу, влада країни послідовно засуджує російську агресію.
21 березня з першим візитом після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну приїжджав прем'єр-міністр Японії Кісіда. Він відвідав деокуповану у квітні минулого року Бучу Київської області та запевнив, що Японія докладатиме зусиль для відновлення миру в Україні.
За підсумками переговорів із президентом України Володимиром Зеленським Кісіда повідомив про надання Японією Україні $0,5 млрд, частину коштів спрямують на нелетальне озброєння.
13 травня японський міністр фінансів Судзукі Сюн'їті заявив, що Японія планує виділити для України $3,5 млрд прямої бюджетної підтримки протягом 2023 року.