Україна подала офіційну пропозицію МВФ щодо нової спеціальної програми – Шмигаль

Після відкритого вторгнення РФ співпрацю МВФ та України за програмою stand-by було скасовано
Фото: ЕРА

Україна офіційно запропонувала Міжнародному валютному фонду (МВФ) ухвалити нову спеціальну програму співробітництва, повідомив 8 серпня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час онлайн-спілкування з міністром фінансів ФРН Крістіаном Лінднером. Про це повідомляє сайт Кабінету Міністрів.

"У п'ятницю [5 серпня] лист був надісланий голові Фонду. Розраховуємо отримати відповідну допомогу від МВФ уже в листопаді – грудні цього року", – сказав Шмигаль.

Наприкінці липня голова Національного банку України Кирило Шевченко заявляв, що до кінця року Україна хоче укласти нову угоду з МВФ щодо програми на суму від $15 млрд до $20 млрд.

4 серпня Шмигаль оголосив, що уряд пропонує активізувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом за новою програмою. "Поки ЗСУ протистоять агресії Росії та захищають увесь цивілізований світ, працюємо над посиленням економічної стійкості України", – написав у Twitter прем'єр.

Контекст:

До початку повномасштабного вторгнення РФ Україна співпрацювала з МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею планували виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна одержала $2,1 млрд першого траншу. Другий транш майже на $700 млн Україна одержала в листопаді 2021-го.

Після відкритого вторгнення РФ наприкінці лютого 2022 року Україна звернулася до МВФ із запитом про отримання надзвичайного фінансування через інструмент швидкого фінансування, у березні МВФ затвердив виділення $1,4 млрд термінової допомоги Україні, співробітництво за програмою stand-by було скасовано.