Україна стане членом НАТО – Столтенберг за підсумками засідання комісії Україна – НАТО
Але передумовою для будь-якої дискусії щодо майбутнього членства в НАТО є "утвердження України як суверенної, незалежної держави", сказав він.
"Для досягнення будь-якого значущого прогресу в цьому питанні першим кроком є забезпечення того, що Україна знову буде суверенною. І саме тому члени та партнери НАТО надають безпрецедентний рівень підтримки. І ми будемо й далі це робити, і саме тому ми перебуваємо в постійному, тісному контакті з українцями", – заявив Столтенберг.
Генсек НАТО також заявив, що країни Альянсу погодили розроблення програми багаторічної підтримки України.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксований у Конституції України.
2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.
30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога у війні з Росією.