Українські полярники показали "зелене антарктичне літо". Фото
Українські полярники в Антарктиді показали фотографії вкритого зеленню континенту, на якому зараз літо. Знімки опублікував 30 січня Національний антарктичний науковий центр у Facebook.
У цей час температура повітря коливається приблизно біля 0 ℃. Зокрема, нинішнього літа найвища сягнула +5 ℃ (3 січня), а найнижча опустилася до -1,2 ℃ (12 січня). За таких умов сніги тануть, а Антарктика набуває зеленого кольору, адже з-під білого покриву з'являється унікальна антарктична рослинність, розповіли у НАНЦ.
Серед місцевої флори є два види судинних рослин – щучник антарктичний і перлинниця. Щучник є родичем вівса, а перлинниця належить до родини гвоздикових. Крім них, в Антарктиці є також приблизно 100 видів мохів і лишайників. Розростатися антарктичним рослинам допомагають пінгвіни, які "удобрюють" скелі й вузькі ділянки ґрунтів, роблячи їх придатними для подальшого озеленення, розповіли науковці.
Українські полярники досліджують, як впливає зміна клімату на антарктичну рослинність. Для цього вони ведуть облік кущів і їхнє поширення. Для картографування рослинності вчені використовують, зокрема, дрони.
"Зелене антарктичне літо", – підписав фото НАНЦ.
Контекст:
В Антарктиді українські полярники перебувають на станції"Академік Вернадський", яка розташована на острові Галіндез. Раніше вона належала Великобританії й мала назву "Фарадей". 6 лютого 1996 року станцію передали Україні й перейменували.
На станції роблять наукові дослідження щодо зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління.