В Абхазії опозиціонери зайняли урядові будівлі й вимагали відставки "голови" окупаційної адміністрації
На тлі масових протестів в окупованій країною-агресором РФ грузинській Абхазії проти затвердження проєкту інвестиційної угоди між Сухумі й Москвою, представники опозиції та громадських організацій зайняли урядові будівлі й вимагали відставки "голови" окупаційної адміністрації Абхазії Аслана Бжанії. Про це 15 листопада повідомляв Telegram-канал "Respublica / Республика".
Об'єднана опозиція й представники ГО створили координаційну раду щодо виходу з політичної кризи.
Опозиційний лідер Леван Мікаа пізніше заявив, що Бжанія міг утекти на російську військову базу. Відповідне відеозвернення опублікувало "D News Абхазия" в Telegram.
Водночас "Апсныпресс" написало, що Бжанія у своєму зверненні оголосив, що разом з іншими урядовцями продовжить роботу, а сам він нібито нікуди не тікав.
За словами пресслужби Бжанії, він перебуває в рідному селі Тамиш, розташованому за 40 км від Сухумі, повідомило "Эхо Кавказа".
Лідер опозиційного абхазького народного руху Адгур Ардзібна заявив, що Бжанія передає силовикам Росії "цілковиту маячню" й "дезінформацію про те, що протестувальники нібито готують напад на російські прикордонні застави", опозиціонера процитувало "Аиашара".
За словами Ардзібни, протест спрямований винятково проти "згубної політики" Бжанії, а єдиною вимогою народу є його відставка.
Контекст:
Абхазія, як і Південна Осетія, згідно із грузинським законодавством, – окуповані РФ території. Регіони проголосили незалежність від Тбілісі на початку 90-х років. У 2000-х роках незалежність Абхазії та Південної Осетії визнали, зокрема, Росія, Нікарагуа, Венесуела й Науру.
7 жовтня в парламенті Абхазії на обговоренні угоди з Росією про інвестиції багато депутатів висловилися проти схвалення документа, пише "Кавказский узел". Після цього угоду передали на погодження до профільних відомств. 11 жовтня опитані виданням аналітики засумнівалися в тому, що влада врахує доводи опозиції. 30 жовтня несподівано для громадськості міністр економіки Абхазії підписав угоду про інвестиції.
15 листопада проти згаданої угоди розпочалися масові протести, зокрема, за допомогою машини мітингувальники знесли частину паркану і проникли на територію, яка прилягає до будівлі парламенту. Були сутички між учасниками акції й силовиками, останніх закидали яйцями і пляшками. Проти протестувальників застосували димові шашки.