В Австралії випробовують вакцину проти COVID-19 у формі пластиру
Австралійським ученим із Квінслендського університету вдалося вдало ввести мишам препарат проти коронавірусу, який розробляє Техаський університет, за допомогою пластиру з мікроголками. Про це йдеться у пресрелізі університету, опублікованому 29 жовтня на сайті агентства Eurekalert.
Учені з Квінсленду спільно з австралійською біотехнологічною компанією Vaxxas розробили пластир із мікроголками високої щільності, покритими препаратом. Пластир прикладають на кілька секунд до шкіри, через яку препарат всотується в організм.
За допомогою пластиру вводять вакцину Hexapro, про розроблення якої у квітні 2021 року заявили в Техаському університеті. Препарат використовує стабілізовану форму спайкового білка, за допомогою якого вірус SARS-CoV-2 прикріплюється до інших клітин та генерує імунну відповідь на нього.
"Це набагато зручніше, ніж голка: ви просто прикладаєте аплікатор до шкіри, і 5000 мікроскопічних голок майже непомітно вводять вакцину під шкіру", – каже професор Квінслендського університету Девід Мюллер.
Університет спільно з Vaxxas тепер планує якнайшвидше розпочати клінічні випробування вакцини-пластиру. Розробники сподіваються, що це прискорить вакцинацію людей у всьому світі, і насамперед у країнах із низьким та середнім рівнем доходів.
Науковці зазначають, що вакцина у висушеному стані на пластирі зберігає свої властивості протягом не менше ніж 30 днів за температури 25 °C та тиждень – за температури 40 °C. Тому вона не потребує холодного температурного режиму, як деякі нинішні її аналоги.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі підтвердили 246,7 млн випадків COVID-19, померло майже 5 млн людей. Також у світі зробили майже 7 млрд щеплень.