В Австралії заявили, що карантин є сенс скасовувати за рівня вакцинації не менше ніж 70%

В Австралії підтвердили 44 тис. випадків COVID-19
Фото: ЕРА
Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що карантин, введений у країні через коронавірусну інфекцію, є сенс скасовувати за високого рівня вакцинації населення. Про це він сказав в інтерв'ю журналісту Девіду Спірсу, стенограму якого опублікував 22 серпня сайт прем'єр-міністра.

Спірс попросив прокоментувати високі показники нових випадків COVID-19, а Моррісон відповів, що національний план передбачає зміну пріоритетів із кількості випадків на "питання госпіталізації, серйозних захворювань, інтенсивної терапії тощо".

"Неможливо вічно жити з обмеженнями, і одного разу вам потрібно буде перемкнути тумблер. І це роблять із 70%. [...] Щойно ви це зробите, ви зможете зосередитися на питаннях суспільної охорони здоров'я, пов'язаних із госпіталізацією і серйозними захворюваннями. Кількість випадків – це ще не все, як я намагався сьогодні підкреслити. Але просто зараз, звичайно, нам потрібно зробити обмеження ефективними. Нам необхідно якнайкраще придушити вірус. І нам потрібно, щоб люди ізолювалися, залишалися вдома, здавали аналізи і, звичайно ж, робили щеплення", – пояснив глава уряду.

Він зазначив, що вакцинація врятувала в Австралії 30 тис. життів і "повернула до роботи мільйон людей".

"Коли ви набираєте більше ніж 70% і особливо більше ніж 80% [вакцинації], карантин завдає більше шкоди, ніж користі. Обмеження не є надійним способом боротьби з інфекцією, і тому ми маємо досягти цих позначок 70% і 80%, щоб почати жити з вірусом", – заявив Моррісон.

За даними міністерства охорони здоров'я Австралії станом на 22 серпня, протягом останніх 24 годин у країні підтвердили 902 нові випадки коронавірусної інфекції, більшість – у штаті Новий Південний Уельс (832). Усього підтверджено понад 44 тис. інфікувань. Із початку епідемії в Австралії помер 981 пацієнт із COVID-19.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Масова вакцинація проти коронавірусної інфекції у світі почалася наприкінці 2020 року. Станом на 22 серпня у світі зроблено майже 5 млрд щеплень проти COVID-19.