В Індії попередили про новітній штам коронавірусу "Дельта плюс". Він має ще більшу швидкість поширення

Протягом останніх тижнів ситуація з коронавірусом в Індії почала поліпшуватися

Фото: ЕРА

Міністерство охорони здоров'я Індії попередило владу штатів Махараштра, Керала і Мадх'я-Прадеш про небезпеку новітнього виявленого штаму коронавірусу, який дістав назву "Дельта плюс". Про це йдеться в заяві індійського уряду від 22 червня.

Результати досліджень надав науковий центр INSACOG, який займається вивченням COVID-19.

Науковці заявили, що "Дельта плюс" викликає серйозну занепокоєність. Цей варіант вірусу відрізняється від попереднього штаму вищою швидкістю поширення і здатністю сильніше вражати клітини легенів. Фахівці припустили, що новий штам зможе долати захист, створюваний антитілами.

МОЗ Індії рекомендувало владі штатів Махараштра, Керала і Мадх'я-Прадеш посилити заходи з боротьби з поширенням COVID-19, збільшити обсяги тестування і вакцинації населення. Чиновники порадили посилити контроль за скупченням людей.

В Індії виявили 22 випадки зараження новітнім штамом коронавірусу "Дельта плюс", написало видання Hindustan Times. Секретар міністерства охорони здоров'я Раджеш Бхушан сказав, що цей варіант виявили також у США, Великобританії, Португалії, Швейцарії, Японії, Польщі, Непалі, Китаї та Росії.

Контекст:

Уперше виявлений в Індії штам коронавірусу "Дельта" зареєстрували вже в 92 країнах, повідомили 18 червня у ВООЗ. Він стає домінантним у світі через високу здатність передаватися від людини до людини, зазначали в організації.

За словами епідеміологині ВООЗ Марії ван Керкгове, зараження варіантом коронавірусу "Дельта" збільшує ризик госпіталізації, але доказів, що штам є смертоноснішим, немає.

За даними міністерства охорони здоров'я Англії, штам коронавірусу "Дельта" виявився на 60% активнішим за штам "Альфа", або "британський" варіант. Він спричиняє важчі симптоми, але для підтвердження цих висновків необхідні додаткові дослідження.

"Індійський" штам вірусу SARS-CoV-2, окрім Великобританії, набув поширення в сусідній з Україною РФ. За словами мера Москви Сергія Собяніна, майже 90% заражень у столиці Росії пов'язані з новим штамом "Дельта". Про це він повідомляв 18 червня в ефірі російського "Первого канала".

Через поширення у світі штаму коронавірусу "Дельта" відвідувати РФ, а також Аргентину, Індію, Південну Африку, Мексику і Бразилію заборонив своїм громадянам Ізраїль.

Із березня 2021 року в Індії фіксують випадки зараження новим штамом коронавірусу з подвійною мутацією, що спровокувало масштабне зростання кількості нових випадків COVID-19. На тлі погіршення ситуації з COVID-19 в Індії стався спалах мукормікозу.

Через погіршення ситуації з епідемією індійська компанія Serum Institute of India зупинила експорт вакцини за кордон, щоб задовольнити попит на внутрішньому ринку.

Із 12 квітня Індія опинилася на другому місці у світі за загальною кількістю випадків інфікування коронавірусом. 6 травня у країні зафіксували рекордний добовий показник захворюваності – 414,2 тис. нових випадків коронавірусної інфекції.

Протягом останніх тижнів ситуація з коронавірусом у країні почала поліпшуватися.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними Університету Джонса Гопкінса, за час пандемії у світі підтвердили майже 179 млн випадків зараження, померло 3,9 млн людей.