В ОАЕ виявили найстаріше "перлинне місто" у Перській затоці – археологи
Про це повідомило агентство The Associated Press 20 березня.
Артефакти, які виявили під час розкопок, належать до доісламської історії регіону кінця VІ ст. Вчені припускають, що в цьому місті були сотні будинків, жили тисячі людей. Згідно з повідомленням, жителі міста займалися перлинним промислом.
В історичних текстах згадували й давніші "перлинні міста", але, за словами професора археології в Університеті ОАЕ Тімоті Павера, це "найдавніший приклад такого специфічно халіджийського перлинного міста".
Учений назвав знайдене місто "духовним предком таких міст, як Дубай". Виявлене археологами місто розташоване на острові Синійя приблизно за 50 км від Дубая.
За словами Павера, археологи виявили тут безліч будинків, зведених із пляжного каменю й вапняного розчину, від тісних приміщень до просторіших будинків із внутрішніми дворами, що свідчить про соціальну диференціацію.
У будинках археологи виявили розсипані перли й водолазні вантажі, за допомогою яких пірначі швидко опускалися на морське дно, затримавши подих.
Як зазначає Al Arabiya, площа міста – приблизно 12 га. Влада емірату планує збудувати на місці розкопок центр для відвідувачів.
Павер зазначив, що відходи від перлинного промислу були колосальними – ті, хто виявив місто, знайшли неподалік від нього сміттєзвалище устричних раковин, а канал зазначає, що люди, які гуляють островом, можуть чути, "як ці останки тріщать під ногами в деяких місцях".
"Із кожних 10 тис. устричних раковин можна знайти тільки одну перлину. Вам доведеться знайти й викинути тисячі й тисячі устричних раковин, щоб знайти одну", – сказав учений, наголосивши, що йдеться про мільйони викинутих устричних раковин.