В ООН назвали слова Трампа про мігрантів із "брудних дір" расистськими, приголомшливими і ганебними
В ООН заявили, що слова про країни, з яких приїжджають мігранти, приписувані президентові США Дональду Трампу, є расистськими. За словами представника управління верховного комісара ООН із прав людини Руперта Колвілла, не можна називати окремі країни і цілі континенти "дірами".
Представник управління верховного комісара ООН із прав людини Руперт Колвілл заявив, що слова президента США Дональда Трампа про країни, з яких приїжджають мігранти, якщо їх дійсно було сказано, є расистськими, повідомляє The Independent.
11 січня президент США Дональда Трампа під час зустрічі із конгресменами в Білому домі заявив, що Сполученим Штатам не потрібні мігранти із "брудних дір" (shithole countries), повідомило видання Washington Post із посиланням на кілька джерел.
За словами Колвілла, "не спадає на думку жодне інше слово, окрім "расист".
Він додав, що "не можна називати окремі країни і цілі континенти дірами, чийому не білошкірому населенню, отже, не раді" у США.
Колвілл наголосив, що слова, які приписують президенту США, є "приголомшливими і ганебними" для людини, котра обіймає таку високу посаду.
Колишній прем'єр Гаїті Лоран Ламот написав у Twitter, що президент США продемонстрував "нове дно". На його думку, слова Трампа засвідчили "небачену в новітній історії США відсутність поваги" з боку президента.
Вісенте Фокс Кесада, який обіймав посаду президента Мексики у 2000–2006 роках, також звернувся до Трампа у Twitter і написав: "Найжахливішою дірою у світі є твій рот".
Політик із Кенії Боніфас Мвангі написав у Twitter: "Не піддається логіці те, що Америка обрала собі у президенти нарциса, расиста і прибічника ідеї переваги білої раси".
За даними Washington Post, 11 січня Трамп обговорював із конгресменами двопартійну угоду про захист мігрантів із Гаїті, Сальвадору й африканських країн. "Чому всі ці люди із брудних дір приїжджають сюди?" – процитували реакцію Трампа джерела видання.
27 січня 2017 року Трамп підписав указ, який запроваджував "екстремально жорсткі заходи перевірки" людей, які прибувають до країни. Він забороняв в'їзд до США громадянам Ірану, Іраку, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану. Трамп зазначав, що указ не спрямований проти мусульман. 4 лютого Федеральний суд у Сіетлі (штат Вашингтон) зупинив дію указу.
6 березня Трамп підписав новий імміграційний указ, згідно з яким Ірак виключено зі списку семи країн, громадянам яких заборонено в'їзд на територію США. В'їзд громадянам Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану мали заборонити на 90 днів. Його також заблокували, але Верховний суд США 5 грудня дозволив застосування указу.
У квітні 2017 року Трамп заявив, що його адміністрація "успадкувала повномасштабну кризу на кордонах – і це була катастрофа". Він додав, що імміграційні служби почали операцію щодо вислання зі США нелегалів, які вчинили які-небудь правопорушення.