В Угорщині можуть ввести тюремне ув'язнення для тих, хто допомагає нелегальним мігрантам – законопроект
До парламенту Угорщини внесено законопроект, відомий як "Стоп Сорос" – за іменем мільярдера Джорджа Сороса, який виступає за відкриття кордонів у Європі. Автори документа пропонують посилити покарання за сприяння незаконній міграції.
Фізичні особи або співробітники громадських організацій Угорщини, які регулярно надають грошову чи іншу допомогу нелегальним мігрантам, можуть бути покарані тюремним ув'язненням на строк до одного року. Така пропозиція міститься у законопроекті, який 29 травня подали до парламенту країни, повідомляє Euronews.
Пакет законопроектів щодо протидії нелегальній міграції назвали "Стоп Сорос" – за іменем мільярдера і філантропа Джорджа Сороса. Керівна партія Угорщини "Фідес" і прем'єр Віктор Орбан неодноразово звинувачували мільярдера у спробі "перетворення Угорщини на країну іммігрантів".
"Це означає, що будь-хто, хто дасть мігрантові сендвіч, ковдру чи пляшку води, може опинитися за ґратами", – ідеться в репортажі телеканала.
Також угорські законодавці мають намір внести до конституції країни зміни, що забороняють приймання прохачів притулку, переданих іншими країнами Євросоюзу.
Угорська Гельсінська спілка розкритикувала авторів законопроекту, який, на думку правозахисників, поверне країну в "епоху страху", небачену з часів падіння комуністичної диктатури.
Гостра міграційна криза в Європі виникла через бойові дії на Близькому Сході і в Африці. За даними Міжнародної організації з міграції, кількість людей, що незаконно перебралися в європейські країни, у 2016 році становила 390,4 тис. У 2017 році в Європу прибуло 186,7 тис. мігрантів, загинуло під час переправлення 3116 шукачів притулку.
План щодо запровадження обов'язкових квот на приймання 120 тис. біженців з Африки, Азії та Близького Сходу в ЄС ухвалили глави МЗС Євросоюзу 22 вересня 2015 року.
Будапешт не визнає квот на приймання мігрантів і біженців, запроваджених Євросоюзом.
7 березня 2017 року парламент Угорщини ухвалив закон про відправлення переселенців, які прибувають у країну, до спеціальних таборів на кордоні із Сербією.
У вересні 2017 року суд Євросоюзу відхилив позов Угорщини та Словаччини про скасування квот. Суд дійшов висновку, що ЄС має право давати вказівки національним урядам щодо приймання біженців для переміщення їх основної маси з Італії та Греції.