В уряді Німеччини не бачать підстав для зняття санкцій із Росії
Санкції проти Росії запровадили після анексії українського Криму, агресії на Донбасі й невиконання Мінських угод, нагадав офіційний представник канцлера Німеччини Штеффен Зайберт. Він зазначив, що участь міністра економіки Німеччини Петера Альтмаєра у церемонії відкриття заводу зі збирання автомобілів Mercedes у Підмосков'ї не змінює цієї позиції.
Німеччина не бачить підстав для скасування санкцій проти Росії. Про це у коментарі "Немецкой волне" 3 квітня сказав офіційний представник канцлера Німеччини Штеффен Зайберт.
"Ні", – відповів він на запитання видання, чи слід розглядати участь міністра економіки Німеччини Петера Альтмаєра у церемонії відкриття заводу зі збирання автомобілів Mercedes у Підмосков'ї 3 квітня як відхід Берліна від політики санкцій проти РФ.
На прес-конференції Зайберт заявив, що санкції запровадили з певних причин і їх знімуть, коли "відпадуть ці причини", які полягають в анексії Криму Росією, що суперечить міжнародному праву, у "російській воєнній дестабілізації ситуації на сході України й невиконанні Мінських угод". Він додав, що поїздка Альтмаєра до РФ нічого не змінює в цій позиції.
Прес-секретар Альтмаєра Анніка Айнгорн заявила, що в участі міністра у відкритті підприємства в РФ немає нічого екстраординарного. На зустрічах із президентом Росії Володимиром Путіним, міністром енергетики Олександром Новаком і міністром промисловості й торгівлі Денисом Мантуровим йтиметься "про шанси та проблеми німецького бізнесу в Росії".
Як повідомляють на сайті міністерства економіки та енергетики Німеччини, Альтмаєр перебував у Росії 2–3 квітня. Напередодні поїздки до Москви він сказав: "Німеччина й Росія мають тісні економічні зв'язки. Обидві сторони зацікавлені у створенні нового рівня довіри з метою зміцнення партнерства".
У Twitter міністерства зазначають, що 3 квітня на зустрічі з Новаком і Мантуровим німецький міністр обговорював поточні енергетичні та економічні питання, а також поглиблення економічного співробітництва.
Щодо Росії економічні санкції запровадили Сполучені Штати, Євросоюз та деякі інші країни навесні 2014 року, після того як Росія анексувала український півострів Крим і почала воєнну агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали.
15 березня 2019 року Європейський союз повідомив про продовження на шість місяців індивідуальних санкцій у зв'язку з російською агресією проти України. До оновленого санкційного списку потрапило вісім громадян РФ, причетних до нападу на українські військові судна в Чорному морі.