"Вас лякають, що нова влада розпродасть заводи". Тихановська звернулася до працівників білоруських підприємств

Тихановська: Упродовж років режим робив усе для того, щоб ви не отримували гідних зарплат
Фото: EPA

Білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська записала звернення до співробітників заводів, у якому заявила, що провладні профспілки десятиліттями забирали гроші працівників, не представляючи їхніх інтересів.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська   записала звернення до співробітників білоруських заводів, у якому подякувала їм за сміливість, із якою вони протистоять режиму. Відео опублікував 14 жовтня офіційний Telegram-канал опозиціонерки.

"Вас лякають тим, що будь-яка нова влада розпродасть заводи, що вас позбавлять зарплати і ви не зможете годувати свої сім'ї. Але вам не говорять, що впродовж років режим робив усе для того, щоб ви не отримували гідних зарплат", – сказала лідерка опозиції.

За її словами, провладні профспілки десятиліттями забирали гроші працівників, не представляючи їхніх інтересів.

"У всіх вас забирають відсоток від зарплат. Але куди йдуть ці гроші? Усе просто: на них режим захищає себе від вас. Ваша єдність лякає ваше керівництво і чиновників. Їм вигідно вдавати, що страйків немає", – сказала Тихановська.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг глава держави Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, затримали 13 тис. осіб . За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

У серпні білоруські підприємства вийшли на страйк. Рудники "Беларуськалия" 17 серпня припинили видобуток руди, працівники вимагали відставки Лукашенка і зміни президента. На загальнонаціональний страйк у Білорусі 17 серпня вийшли також працівники Білоруського металургійного заводу, БелАЗа, Мінського заводу тракторних тягачів, Мінського тракторного заводу та інші. До страйку приєдналися працівники підприємств "Гродножилстрой" та "ГродноПромстрой".

Лукашенко доручив закрити з 24 серпня підприємства, які брали участь у страйках.