Важливо документально закріпити необхідність членства України в НАТО і збільшити військову допомогу – професор Карбер і генерал-лейтенант у відставці Кадьє
Експерти наголошують, що Захід має змінити стратегію озброєння України. Вони вважають, що варто відмовитися від "м'якого" підходу постачання озброєнь і негайно доправити всю необхідну зброю, а також наростити потенціал командувань армій та обсяги тренувальних програм. Інакше Україна може втратити потенціал для звільнення власних територій, заявили Карбер і Кадьє.
Зокрема, вони вважають, що Україні треба передати далекобійні ракети ATACAMS, винищувачі, штурмову авіацію й літаки типу A-10 Warthog і AAH-64C Apache. Також важливо забезпечити механізовані сухопутні війська оперативними запасами.
Серед пріоритетних позицій Карбер і Кадьє назвали посилення стійкості підрозділів територіальної оборони, допомогу у збиранні, обробленні й обміні розвідданими, допомогу в постійному навчанні та розвитку військовослужбовців.
Вони додали, що на саміті НАТО у Вільнюсі (Литва) необхідно документально оформити потенціал України у зміцненні безпеки Альянсу й закріпити, а також визнати потенційні загрози, спричинені відмовою від використання такого потенціалу.
Також Карбер і Кадьє вважають, що потрібно сформувати принципово нову стратегію стримування країни-агресора Росії як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
Контекст:
Саміт НАТО відбудеться 11–12 липня в Литві. Очікують, що в заході візьме участь приблизно 40 делегацій із країн – членів і країн – партнерів НАТО, загалом орієнтовно 5 тис. осіб відвідають захід і супроводжуватимуть делегації, повідомляв телеканал LRT.
Під час саміту країни – члени НАТО домовляться збільшити витрати на оборону, заявив 15 травня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він також говорив, що завдання НАТО зараз – підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.
НАТО готується на саміті у Вільнюсі затвердити нові оборонні плани, заявив 3 липня голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.
29 червня Столтенберг зазначив, що членство України в НАТО обговорять після саміту у Вільнюсі.