Науковці назвали місце, де ризик заразитися коронавірусом особливо високий
Ризик зараження коронавірусом у ліфті може знизити лише носіння масок-респіраторів медичного класу, які вловлюють аерозольні частинки з ефективністю більше ніж 95%. Про це йдеться в дослідженні науковців із Нідерландів.
Дослідження, проведене голландськими науковцями, продемонструвало, що ліфт може бути джерелом зараження коронавірусом. Результати дослідження опубліковано на сайті Wiley Online Library наприкінці вересня.
Науковці досліджували стійкість аерозольних крапель в обмеженому просторі лікарняних ліфтів (за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, коронавірус передається, переважно, від людини до людини через дрібні краплі, які інфікований виділяє з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови; зараження може відбутися внаслідок вдихання повітря, що містить ці краплі).
Експерименти проводили всередині кабіни ліфта за звичайного режиму роботи, під час якого двері відчинені 10–20% часу.
"Ми виявили, що зазвичай потрібно 12–18 хвилин, перш ніж кількість аерозольних часток зменшиться у 100 разів за нормальної роботи як середніх, так і великих кабін ліфтів. За постійно відчинених дверей ліфта цей час скорочується до 2–4 хвилин", – повідомили дослідники.
На їхню думку, ризик зараження може знизити носіння респіраторів медичного класу (наприклад, N95 чи N99), які вловлюють аерозольні частинки з ефективністю більше ніж 95%.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на ранок 5 жовтня на коронавірусну інфекцію COVID-19 у світі захворіло 35,1 млн осіб, із них понад 1 млн померло, а 24,4 млн видужало.