Великі банки ОАЕ обмежили розрахунки з РФ і стали закривати рахунки клієнтів – ЗМІ
Банки Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) через ризик вторинних санкцій обмежили розрахунки з Росією і стали закривати компаніям і фізособам рахунки. Про це 18 лютого написало російське видання "Ведомости" з посиланням на бізнесменів, які працюють в ОАЕ, і представника об'єднання "Деловая Россия".
Зараз банки ОАЕ грошей із Росії не приймають і у зворотний бік платежів не проводять, повідомив журналістам представник "Деловой России". Окрім того, там і далі закривають рахунки компаніям, власники яких є громадянами Росії, "зокрема і з непрозорих причин", додав він.
Троє бізнесменів з офісами в ОАЕ цю інформацію підтвердили. Співрозмовники зазначають, що труднощі почалися задовго до виходу в грудні 2023 року указу президента США про вторинні санкції, після якого такі країни, як Туреччина і Китай, різко змінили політику щодо клієнтів із Росії.
Перший зі співрозмовників, власник інжинірингової компанії, зазначив, що, хоча посилення контролю за бізнесом із російським слідом відбувалося протягом усього 2023 року, хвиля "чисток" почалася з вересня. За його словами, тоді у великих банках відбувалося "показове скорочення рахунків із російськими паспортами". Тоді ж кредитні організації перестали приймати платежі з Росії.
У ланцюжок оплати довелося додавати банк у Гонконзі, але з лютого 2024 року і він відмовився від співпраці, розрахунки тепер ведуть у криптовалюті, пише видання.
Співрозмовники ЗМІ зазначили, що відкрити рахунок у банках ОАЕ для фізичних або юридичних осіб із Росії досі можливо, але процедура забирає більше часу, а прискорити її можуть особисті знайомства з представниками місцевих еліт.
Контекст:
22 грудня 2023 року президент США Джо Байден підписав указ, який дозволяє вводити вторинні санкції проти банків у різних країнах, котрі проводять операції з оплати товарів, заборонених для постачання до РФ, повідомляв Білий дім.
Після цього указу турецькі банки стали відмовлятися від роботи з російськими, побоюючись вторинних санкцій, писав "Коммерсантъ". Окрім того, турецькі банки посилили політику щодо російських клієнтів – деякі фінансові організації почали закривати компаніям рахунки й підвищили вимоги до фізосіб, які збираються відкрити картку, зазначало видання "Ведомости".
Державні банки Китаю також посилили обмеження на фінансування російських клієнтів, писав Bloomberg. Зокрема, 7 лютого стало відомо, що головний для російських імпортерів китайський банк зупинив усі розрахунки з РФ.