Великобританія та ЄС готуються ввести санкції проти російських газових проєктів через агресію проти України – ЗМІ
Великобританія та ЄС за підтримки США готуються ввести санкції проти нових російських газових проєктів, якщо Кремль розпочне повномасштабне вторгнення в Україну. Про це написало видання Financial Times із посиланням на джерела.
За даними журналістів, ці заходи спрямовані на те, щоб серйозно скоротити фінансування і постачання нових технологій для нових російських проєктів у газовій сфері.
Співрозмовники видання стверджують, що цей пакет заходів буде частиною масштабніших економічних санкцій. Їхній ступінь жорсткості коригуватимуть залежно від масштабу ймовірного російського наступу.
Financial Times також зазначає, що це вперше, коли Європа допустила можливість завдати удару по російському газовому сектору, незважаючи на те, що 40% газу ЄС отримує саме з Росії.
Проте такі санкції можуть завдати збитків і західним компаніям, зокрема BP, Total та Shell, які інвестують у російські газові проєкти, пише газета. Вона нагадує, що французька Total, наприклад, є одним із найбільших інвесторів під час розроблення родовищ на Ямалі, а Shell торік підписала п'ятирічну угоду з "Газпромом".
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв 22 грудня, що у зоні 200 км від кордону країни перебуває 122 тис. російських військових.
26 січня заступниця держсекретаря США Венді Шерман сказала, що США вбачають усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України до середини лютого. Вона зазначила, що не знає, чи той ухвалив остаточне рішення.
У зв'язку із цією ескалацією США та країни ЄС останнім часом говорять про ймовірні нові санкції проти Росії. Проте держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що мета санкцій полягає у стримуванні російської агресії, а якщо їх ввести зараз, це стримування припиниться.
Президент США Джо Байден 25 січня не відкидав і прямих санкцій проти лідера РФ Володимира Путіна, але лише у разі повномасштабного вторгнення.