Великобританія з початку літа не імпортувала енергоносіїв із РФ
Загалом імпорт скоротився на 97% – до £33 млн. Лондон відмовився купувати в Росії очищену та сиру нафту, газ, вугілля, кокс і брикети. До вторгнення Росії в Україну королівство закуповувало російського палива більш ніж £500 млн. На частку РФ припадало 24,1% усього імпорту очищеної нафти, 5,9% – сирої, 4,9% – газу.
Щоб замістити російські енергоносії, Великобританія нарощує імпорт нафтопродуктів із Саудівської Аравії, Нідерландів, Бельгії та Кувейту, зазначило ONS. Також збільшився імпорт з Європейського союзу. Постачання з країн ЄС зросло майже до £4 млрд, з інших – майже £9 млрд.
Також майже припинено імпорт металів та монет. Уже в червні він становив лише £0,4 млн, що на £277 млн, або 99,9%, менше порівняно з колишнім середньомісячним річним показником до лютого 2022 року.
Окрім того, зменшено й експорт до Росії на 66,9% порівняно з річним показником. Більш ніж на 90% скоротили експорт машин, ідеться на сайті статистики.
Водночас зросла кількість постачання хімічних засобів через збільшення на £39,1 млн, або 61,8%, експорту лікарських та фармацевтичних товарів, які не підпадають під дію санкцій.
Контекст:
Після вторгнення Росії в Україну уряд Великобританії застосував низку санкцій щодо імпорту товарів із Росії.
З 8 березня запровадили поетапне припинення імпорту нафти до кінця 2022 року.
25 березня ввели додаткове 35% імпортне мито на низку товарів.
6 квітня оголошено заборону на імпорт виробів із чорних металів, а 21 квітня – срібла, виробів із дерева та елітних товарів.
1 червня уряд Великобританії запровадив додаткове 35% імпортне мито на інші товари.
26 червня оголошено заборону на імпорт золота.